Էդվարդ Նալբանդյանը պաշտոնական այցով Վրաստանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է Վրաստանի հետ համագործակցության խորացումը եւ ընդլայնումը:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, այս մասին Էդվարդ Նալբանդյանն ասել է Թբիլիսիում՝ Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ հանդիպմանը:
Կողմերը նշել են, որ երկու հարեւան երկրների հարաբերությունները վերընթաց զարգացում են ապրում։
Տնտեսական հարցերից բացի, քննարկվել են Վրաստանում հայկական պատմամշակութային ժառանգության պահպանման խնդիրները:
Ավելի վաղ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Վրաստանի արտգործնախարար Միխեիլ Զանելիձեն հանդես են եկել մամուլի համար հայտարարություններով:

Yerevan/Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian stated today that Armenia attaches great importance to strengthening and expansion of cooperation with Georgia.
According to Armenian MFA press service, Edward Nalbandian made this statement at the meeting with Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili in Tbilisi.
The parties noted that cooperation between the two neighbouring countries is growing.
Apart from economic issues, the parties also discussed protection of Armenian historical and cultural heritage on the territory of Georgia.
Earlier, Edward Nalbandian and Foreign Minister of Georgia Mikheil Janelidze made statements for the press.