ԵԽԽՎ համազեկուցողները կայցելեն Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) համազեկուցողներ Ալան Միլն ու Ջուզեպպե Գալատին փաստահավաք առաքելությամբ մայիսի 11-12-ը կգտնվեն Հայաստանում:
Ըստ ԵԽԽՎ լրատվական ծառայության հաղորդագրության՝ այցի ընթացքում նրանց ուշադրության կենտրոնում են լինելու Հայաստանում սահմանադրական փոփոխություններին հաջորդած զարգացումները, նոր Ընտրական օրենսգրքի եւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերը:
Ալան Միլն ու Ջուզեպպե Գալատին կհանդիպեն ՀՀ նախագահի, վարչապետի, արդարադատության նախարարի, գլխավոր դատախազի եւ Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի ղեկավարի հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաեւ խորհրդարանի տարբեր խմբակցությունների ներկայացուցիչների, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:

Yerevan /Mediamax/. Co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Alan Meale and Giuseppe Galati will make a fact-finding visit to Armenin on May 11-12.
They will focuse on on the follow-up to constitutional changes, electoral reform and the fight against corruption, PACE press office informs.
Alan Meale and Giuseppe Galati will meet the Armenian President, the Prime Minister, the Justice Minister and the Prosecutor General and the head of the Commission on Ethics for High-Ranking Officials.
Talks are also scheduled with representatives of different factions in the parliament, members of the Armenian delegation to PACE and civil society representatives.