ԵԽԽՎ համազեկուցողները կայցելեն Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) համազեկուցողներ Ալան Միլն ու Ջուզեպպե Գալատին փաստահավաք առաքելությամբ մայիսի 11-12-ը կգտնվեն Հայաստանում:
Ըստ ԵԽԽՎ լրատվական ծառայության հաղորդագրության՝ այցի ընթացքում նրանց ուշադրության կենտրոնում են լինելու Հայաստանում սահմանադրական փոփոխություններին հաջորդած զարգացումները, նոր Ընտրական օրենսգրքի եւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերը:
Ալան Միլն ու Ջուզեպպե Գալատին կհանդիպեն ՀՀ նախագահի, վարչապետի, արդարադատության նախարարի, գլխավոր դատախազի եւ Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի ղեկավարի հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաեւ խորհրդարանի տարբեր խմբակցությունների ներկայացուցիչների, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:

Содокладчики ПАСЕ посетят Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Содокладчики Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Алан Мил и Джузеппе Галати 11-12 мая посетят Армению.
Как сообщает пресс-служба ПАСЕ, в ходе визита в центре внимания содокладчиков будут находиться процессы, протекающие после проведения конституционных реформ, вопросы разработки нового Избирательного кодекса и борьбы с коррупцией.
Алан Мил и Джузеппе Галати встретятся с президентом, премьер-министром, министром юстиции, генеральным прокурором Армении и главой Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц.
Предусмотрены также встречи содокладчиков с представителями парламентских фракций, членами армянской делегации в ПАСЕ и представителями гражданского общества.