2016-ը նոր որակ կհաղորդի ՀՀ-ԵՄ կապերին, ասել է Պյոտր Սվիտալսկին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին հույս է հայտնել, որ 2016 թվականը նոր որակ կհաղորդի ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին, եւ մինչեւ տարեվերջ ավարտին կհասցվեն նոր համապարփակ իրավական փաստաթղթի շուրջ բանակցությունները:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, այս մասին Պյոտր Սվիտալսկին ասել է այսօր՝ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Պյոտր Սվիտալսկին վերահաստատել է ԵՄ հետաքրքրվածությունը՝ Հայաստանին օժանդակելու համագործակցության զարգացման եւ բարեփոխումների իրականացման գործում:
Սերժ Սարգսյանը, իր հերթին, վերահաստատել է, որ ԵՄ-ի հետ Հայաստանի համագործակցությունն ու հարաբերությունների զարգացումը ՀՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից են:
ՀՀ նախագահը հույս է հայտնել, որ ԵՄ կողմից բարեփոխումներին տրամադրվող աջակցությունը կլինի շարունակական՝ նկատի առնելով մինչ այժմ ցուցաբերված աջակցության արդյունավետությունը երկրի համար: Նա ընդգծել է, որ հատկապես Սահմանադրության փոփոխություններից հետո Հայաստանը լայնածավալ բարեփոխումների նոր փուլ է մտնում:

Piotr Switalski: 2016 will be marked with new level of Armenia-EU ties - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Head of EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Switalski has expressed the hope that 2016 will be marked with a new level of Armenia-EU relations and the talks on the new comprehensive legal document will be completed by late 2016.
Piotr Switalski said this today meeting with Armenian President Serzh Sargsyan, the Armenian presidential press service reports.
Piotr Switalski has reconfirmed EU’s interest in assisting Armenia to develop cooperation and implement reforms.
In his turn, Serzh Sargsyan reiterated that development of Armenia’s cooperation and relations with the EU is one of the foreign policy priorities.
The Armenian President has expressed the hope that the EU’s assistance for reforms will be ongoing given the effectiveness of the support for the country so far. He has stressed that especially after the constitutional reforms, Armenia enters a new stage of large-scale reforms.