Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Սոչիում ստորագրվել է Ռուսաստանի տարածքում ՀՀ քաղաքացիների եւ Հայաստանի տարածքում ՌԴ քաղաքացիների գտնվելու կարգի մասին համաձայնագիրը:
Փաստաթղթի ստորագրմանը ներկա են եղել Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետներ Հովիկ Աբրահամյանը եւ Դմիտրի Մեդվեդեւը:
Համաձայնագրով նախատեսվում է, որ մի կողմի պետության տարածքում ժամանակավորապես գտնվող մյուս կողմի պետության քաղաքացիներն ազատվում են մուտքի պետության իրավասու մարմիններում 30 օրվա ընթացքում գրանցվելու (ըստ գտնվելու վայրի՝ հաշվառման կանգնելու) պարտականությունից:
«Համաձայնագիրը նպաստավոր պայմաններ կստեղծի Հայաստանից ՌԴ մեկնող քաղաքացիների, այդ թվում աշխատանքային միգրանտների համար», - ասված է կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Подписано соглашение о порядке пребывания граждан Армении на территории РФ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Сочи было подписано соглашение о порядке пребывания граждан Российской Федерации на территории Республики Армения и граждан Армении на территории РФ.
На подписании документа присутствовали главы правительств Армении и России Овик Абрамян и Дмитрий Медведев.
Соглашением предусматривается, что граждане одной страны могут находиться на территории другой в течение 30 суток, не вставая на миграционный учет.
«Соглашение создаст благоприятные условия для граждан, которые отправляются из Армении в Россию, в том числе, для трудовых мигрантов»,- говорится в сообщении пресс-службы правительства Армении.