Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի գիտության եւ տեխնոլոգիաների հիմնադրամում (FAST) ծանոթացել է կրթական եւ գիտատեխնոլոգիական ոլորտի զարգացմանն ուղղված ծրագրերին։
Արմեն Սարգսյանն ու FAST-ի ղեկավար կազմը քննարկել են նախագահական ATOM նախաձեռնության եւ FAST հիմնադրամի գործակցությանը վերաբերող հարցեր:
«Գուցե մենք տարբեր բաներ ենք անում, բայց անում ենք նույն նպատակի համար: Մենք ունենք առաջնագծում լինելու հնարավորություն եւ պետք է կարողանաք խելացի կերպով օգտագործել այդ հնարավորությունը։ Ես հավատում եմ, որ 18 տարեկան պատանիները, որոնք նաեւ ձեր ծրագրերի շահառուների թվում են, կարող են շատ բան անել: Պետք է օգնել, որ նրանց փայլուն մտքերը իրականություն դառնան, եւ այդ առումով FAST-ը կարեւոր գործ է անում»,- ասել է նախագահը:
Անդրադարձ է եղել նաեւ հոկտեմբերին նախատեսվող «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ի եւ գալիք տարի անցկացվելիք STARMUS 6-րդ փառատոնի շրջանակում փոխգործակցությանը:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian has visited the Foundation for Armenian Science and Technologies (FAST) and learned about the programs it implements for development of education, science and technologies.
President Sarkissian and FAST management have also discussed the collaboration between the foundation and the President’s ATOM initiative.
“We do different things, but we have the same goal. We can be on the front line and we should be able to use this opportunity in a clever way. I understand that 18-year-olds, who are involved in your programs as well, can do so much. We should help them realize their bright ideas and in this regard, FAST is doing important work,” said Armen Sarkissian.
The parties have also touched on the collaboration in the framework of Armenian Summit of Minds, scheduled for October, and IV SMARMUS Festival.