ՀԲ-ն ՀՀ կառավարությանն է ներկայացրել Հայաստանի զարգացման հիմնական մարտահրավերները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) խմբի կողմից մշակված` «Հայաստան. քաղաքականության վերլուծականներ կառավարության համար» զեկույցին նվիրված քննարկում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրել են ՀՀ կառավարության մամուլի գրասենյակից, Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Հենրի Քերալին նշել է, որ վերլուծականներում ուրվագծվում են Հայաստանի զարգացման հիմնական մարտահրավերները:
Համաշխարհային բանկի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան-Միշել Հափին մանրամասնել է, որ փաստաթղթում արծարծվում է համընդհանուր բարեկեցությանը, կառավարման բարեփոխումներին եւ աղքատության հաղթահարմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ կառավարությունը պատրաստ է քննարկել ՀԲ-ի ներկայացրած քաղաքականության վերլուծությունների փաստաթուղթը:

WB presents to the Armenian government main challenges of Armenia's development - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. "Armenia. Reviews on Politics for Government" report worked out for the World Bank (WB) was discussed in the Armenian government today.
Regional Director of World Bank Henry Kerali noted that the reviews outline the main challenges of Armenia's development, Mediamax was informed in the Armenian governmental press service.
Head of the Yerevan Office of the World Bank Jean-Michel Happi said that the documents touch upon a broad scope of issues related to overall prosperity, governmental reforms and combating poverty.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan said that the government is ready to discuss the document of reviews on politics presented by the WB.