ՀԲ-ն ՀՀ կառավարությանն է ներկայացրել Հայաստանի զարգացման հիմնական մարտահրավերները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) խմբի կողմից մշակված` «Հայաստան. քաղաքականության վերլուծականներ կառավարության համար» զեկույցին նվիրված քննարկում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրել են ՀՀ կառավարության մամուլի գրասենյակից, Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Հենրի Քերալին նշել է, որ վերլուծականներում ուրվագծվում են Հայաստանի զարգացման հիմնական մարտահրավերները:
Համաշխարհային բանկի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան-Միշել Հափին մանրամասնել է, որ փաստաթղթում արծարծվում է համընդհանուր բարեկեցությանը, կառավարման բարեփոխումներին եւ աղքատության հաղթահարմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ կառավարությունը պատրաստ է քննարկել ՀԲ-ի ներկայացրած քաղաքականության վերլուծությունների փաստաթուղթը:

ВБ представил правительству Армении основные вызовы развитию страны - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В правительстве Армении сегодня прошло обсуждение доклада Группы Всемирного Банка “Армения: анализ политики правительства”.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства Армении, региональный директор Всемирного Банка Генри Керали отметил, что в аналитическом докладе обозначены основные вызовы развитию Армении.
Руководитель ереванского офиса ВБ Жан-Мишель Апи сказал, что в документе затронут широкий спектр вопросов всеобщего благосостояния, реформ и преодоления бедности.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил, что правительство готово обсудить документ, подготовленный ВБ.