Հունիսի 19-ին կտրվի ԵՄ-ի հետ Հայաստանի ազատ առեւտրի համաձայնագրի բանակցությունների մեկնարկը - Mediamax.am
6245 դիտում
Հունիսի 19-ին կտրվի ԵՄ-ի հետ Հայաստանի ազատ առեւտրի համաձայնագրի բանակցությունների մեկնարկը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունիսի 19-20 Բրյուսելում կկայանա Հայաստան-ԵՄ Խորը եւ համապարփակ ազատ առեւտրի համաձայնագրի բանակցությունների առաջին փուլը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր Երեւանում ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Գարեգին Մելքոնյանը, բացելով ՀՀ-ԵՄ առևտրի, տնտեսական և համապատասխան իրավական հարցերով համագործակցության ենթակոմիտեի տասնմեկերորդ նիստը:
Նա տեղեկացրել է, որ բանակցությունների այսպես կոչված «զրոյական փուլը» կայացել է մայիսի 3-ին: Ըստ փոխնախարարի, այժմ հստակեցվում է բանակցությունների օրակարգը:
Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեան, իր հերթին, ասել է, որ Հայաստանի եւ Եվրամիության միջեւ տեղի ունեցող երկխոսությունը հասել է «աննախադեպ մակարդակի»: Նա հավելել է, որ Ասոցացման համաձայնագրի շուրջ բանակցությունները նույնպես շատ լավ են ընթանում:

Переговоры вокруг соглашения о свободной торговле между Арменией и ЕС стартуют 19 июня - Mediamax.am
6245 просмотров
Переговоры вокруг соглашения о свободной торговле между Арменией и ЕС стартуют 19 июня
Ереван/Медиамакс/. 19-20 июня в Брюсселе пройдет первый раунд переговоров Армения-ЕС вокруг заключения соглашения о Зоне глубокой и всеобъемлющей свободной торговли.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване сказал замминистра экономики Армении Гарегин Мелконян, открывая 11-е заседание подкомитета по торговым, экономическим и прочим соответствующим правовым вопросам между Арменией и ЕС.
Он сообщил, что так называемый «нулевой раунд» переговоров состоялся 3 мая. По словам замминистра, в настоящее время уточняется повестка переговоров.
Руководитель Делегации ЕС в Армении, посол Траян Христеа, в свою очередь, отметил, что уровень диалога между Арменией и ЕС достиг «беспрецедентного уровня».