Երեւան: Մեդիամաքս: Կապիտալ վերանորոգումից հետո չորորդ սերնդի ՄիԳ-29 կործանիչները համալրել են Երեւանի «Էրեբունի» ռազմական օդանավակայանում գտնվող ՌԴ օդուժի ռազմակայանը:
ՌԻԱ Նովոստի գործակալության հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին այսօր հայտնել է Ռուսաստանի Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի քարտուղար Իգոր Գորբուլը:
Հաղորդագրության համաձայն, ներկայումս տեղի է ունենում օդանավերի շահագործման հանձնման գործընթացը:
Իգոր Գորբուլը հավելել է, որ տարեսկզբից կործանիչների օդաչուներն անցկացրել են ավելի քան 50 ուսումնական օդային մարտեր՝ ինչպես «միայնակ օդային մենամարտեր», այնպես էլ խմբերի կազմում՝ 500-ից 8 հազար մետր բարձրության վրա:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ ռուսաստանյան ավիաբազան ռազմական տեխնիկա կստանա միայն 2014թ. 3-4-րդ եռամսյակներում:

Yerevan /Mediamax/. After repairs, shipment of multipurpose 4th generation MiG- 29 fighters was supplied to Russian air base located at Erebuni military airdrome in Yerevan.
Head of the press service of Southern Military District, Colonel Igor Gorbul told journalists today, RIA Novosti reports. According to the press release the airplanes are being accepted and adjusted in the air base.
Igor Gorbul added that since the beginning of the year, pilots of MiG- 29 fighters held over 50 maneuver air training battles within both single duels and groups at the altitudes of from 500 up to 8 thousand meters.
Mediamax recalls that earlier it was reported that the supply of Russian air equipment of Erebuni airdrome is scheduled for the 3rd and 4th quarters of 2014.