Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն ՊՆ եւ ԶՈՒ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը, խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի ծավալման, խմբավորումների ստեղծման, մարտական գործողությունների վարման, նոր սպառազինության ու տեխնիկայի բաշխման հարցերը, ինչպես նաեւ հեռահար միջոցների կիրառման խնդիրները:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի եւ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալները, վարչությունների պետերը:

Yerevan/Mediamax/. A meeting chaired by Defense Minister Seyran Ohanyan and with participation of the staff of the Defense Ministry and Armed Forces was held in the Armenian Defense Ministry.
The meeting focused on issues related to deployment of Armenian Armed Forces, establishment of alignments, realization of military actions, distribution of new arms and equipment as well as application of long-range arms, the press service of the Defense Ministry reports.
Chief of General Headquarters of Armenian Armed Forces, Colonel General Yuri Khachaturov, Deputy Defense Ministers and Deputy Chief of General Headquarters, heads of the departments took part in the meeting.