Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն ՊՆ եւ ԶՈՒ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը, խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի ծավալման, խմբավորումների ստեղծման, մարտական գործողությունների վարման, նոր սպառազինության ու տեխնիկայի բաշխման հարցերը, ինչպես նաեւ հեռահար միջոցների կիրառման խնդիրները:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի եւ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալները, վարչությունների պետերը:

Ереван/Медиамакс/. Под руководством министра обороны Армении Сейрана Оганяна состоялось совещание при участиеи руководящего состава минобороны и ВС.
Как сообщает пресс-служба минобороны, на совещании обсуждались вопросы развертывания вооруженных сил, создания подразделений, ведения боевых действий, распределения нового оружия и техники, а также использования оружия дальнего действия.
В совещании приняли участие начальник Генерального штаба ВС, генерал-полковник Юрий Хачатуров, заместители министра обороны и начальника Генштаба ВС Армении, начальники управлений.