ՄԱԿ-ը համաձայնել է իտալական զորախմբի կազմում Լիբանան գործուղել մեկ հայկական դասակ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՄԱԿ-ը համաձայնել է ՅՈՒՆԻՖԻԼ խաղաղապահ առաքելության իրականացման նպատակով իտալական զորախմբի կազմում Լիբանան գործուղել մեկ հայկական դասակ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ներկայումս առաքելության մանրամասները գտնվում են իտալական կողմի հետ համաձայնեցման վերջնական փուլում:
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ հանդիպման ժամանակ Իտալիայի նորանշանակ դեսպան Ջովաննի Ռիչուլիին եւ նորանշանակ ռազմական կցորդ Ջովաննի Արմենտանիին /նստավայրը` ք. Մոսկվա/ նշել են, որ Իտալիայի զինված ուժերում տեղյակ են հայ խաղաղապահների մասնագիտական պատրաստվածության եւ փորձի մասին եւ ակնկալում են համատեղ առաքելությունը սկսել մոտ ապագայում:
Իտալական կողմի հավաստմամբ, այս առաքելությունը նոր խթան կհանդիսանա այլ ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացման համար:

The UN agrees to send an Armenian platoon within the Italian contingent to Lebanon
Yerevan /Mediamax/. The UN has agreed to send an Armenian platoon within the Italian contingent to Lebanon to perform UNIFIL peacekeeping mission.
The mission details are currently at the final stage of coming to terms with the Italian party, the press service of the Armenian Defense Ministry reports.
At the meeting held with Armenian Defense Minister today, newly appointed Italian Ambassador Giovanni Rachuli and newly appointed Military attaché Giovanni Armentani /residence Moscow/ noted that the Italian Armed Forces are aware of the vocational training and experience of Armenian peacekeepers and expect to launch the joint mission in the near future.
The Italian party is sure the mission will serve a new impetus for the development of bilateral collaboration in other spheres.