Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր բարձր գնահատական է տվել ՀՀ ՊՆ եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի միջեւ 2013թ. համագործակցությանը:
Իրենց ելույթներում ՀՀ պաշտպանության նախարարը եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը գերազանց են գնահատել կատարված աշխատանքները` նշելով, որ համագործակցությունը մեծապես նպաստել է զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման եւ լավ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող բարեփոխումների ինստիտուցիոնալիզացմանը:
Ամփոփումից հետո կողմերը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի միջեւ համագործակցության 2014թ. ծրագիրը:

Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сейран Оганян дал сегодня высокую оценку сотрудничеству между минобороны и ереванским офисом ОБСЕ в 2013 году.
В своих выступлениях Сейран Оганян и глава ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин оценили проведенные работы на «отлично», отметив, что сотрудничество во многом способствовало защите прав человека, укреплению демократических ценностей и институционализации осуществляемых реформ в Вооруженных силах.
Стороны также подписали программу сотрудничества между министерством обороны Армении и ереванским офисом ОБСЕ на 2014 год.