Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր բարձր գնահատական է տվել ՀՀ ՊՆ եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի միջեւ 2013թ. համագործակցությանը:
Իրենց ելույթներում ՀՀ պաշտպանության նախարարը եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը գերազանց են գնահատել կատարված աշխատանքները` նշելով, որ համագործակցությունը մեծապես նպաստել է զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման եւ լավ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող բարեփոխումների ինստիտուցիոնալիզացմանը:
Ամփոփումից հետո կողմերը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի միջեւ համագործակցության 2014թ. ծրագիրը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan highly assessed the cooperation between Armenian Defense Ministry and OSCE Office in Yerevan in 2013.
In their speeches, the Armenian Defense Minister and head of OSCE Office in Yerevan, Ambassador Andrey Sorokin gave an excellent assessment to the joint works noting that the cooperation greatly contributed to human rights protection in the Armed Forces, strengthening of democratic values and institutionalization of reforms implemented for good management.
After summing up the results, the sides signed the 2014 Cooperation Program between the Armenian Defense Ministry and OSCE Office in Yerevan.