Օտարերկրյա ռազմական կցորդները այցելել են Հայաստանի մարտական դիքեր
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդները նոյեմբերի 4-ից 7-ը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության կազմակերպած մի շարք միջոցառումների:
Նոյեմբերի 5-ին ռազմական կցորդների խումբը մասնակցել է ՀՀ զինված ուժերի հետախույզի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին, իսկ հաջորդ օրն այցելել է Հայաստանի հյուսիս-արևելյան սահմանի մոտ գտնվող զորամասերից մեկը: Այցի շրջանակներում ռազմական կցորդները հնարավորություն են ունեցել այցելել նաեւ մարտական դիրքեր, ծանոթանալու առաջնագծում մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների կենցաղային պայմաններին և զրուցելու նրանց հետ:
Նոյեմբերի 7-ին, այցը շարունակվել է 2-րդ բանակային զորամիավորման զորամասերից մեկում: Միջոցառումների արդյունքներն ամփոփվել են նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում` պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ հանդիպման ընթացքում:
Ռազմական կցորդները Դավիթ Տոնոյանի հետ կիսվել են իրենց տպավորություններով, այնուհետեւ հյուրերին են ներկայացվել իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումների ընթացքի մասին տեղեկություններ, տարածաշրջանային վերջին զարգացումների վերաբերյալ ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության տեսլականը, պաշտպանության ռազմավարական վերանայման գործընթացի երկրորդ շրջափուլի նախապատրաստական աշխատանքները:
Միջոցառումներին մասնակցել են ԱՄՆ-ի, Ավստրիայի, Գերմանիայի, Իրանի, Լատվիայի, Լեհաստանի, Լիտվայի, Հունաստանի, Ղազախստանի, Մեծ Բրիտանիայի, Շվեյցարիայի, Չեխիայի, Չինաստանի,  Ռումինիայի, Ռուսաստանի, Վրաստանի, Ուկրաինայի եւ Ֆրանսիայի ռազմական կցորդները:

Yerevan /Mediamax/. Foreign military attachés accredited in Armenia took part in a number of events organized by the Armenian Defense Ministry on November 4-7.
On November 5, the group of military attachés took part in the solemn events devoted to the Scout Day of Armenian Armed Forces and visited one of the military units located at Armenia's north-eastern border next day. Within the visit, the military attachés also visited the fighting positions to get acquainted with the living conditions of the military servicemen on the combat duty in the frontline and talk to them.
On November 7, the visit continued in one of the subdivisions of the second army unit. The events were summed up in the Armenian Defense Ministry during the meeting with First Deputy Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan on the same day.
The military attachés shared their impressions with Davit Tonoyan, then they were informed about the process of defense reforms, the vision of the Armenian military-political leadership on the recent developments in the region, preparatory works of the second phase of the process of defense strategy review.