Ժամկետային զինծառայությունը հունվարի 1-ից կլինի 1.5 տարի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ ժամկետային զինծառայության ժամկետը հունվարի 1-ից կկրճատվի:
«Նախատեսված էր, որ այս կարգավորումն ուժի մեջ մտնի 2026թ․ ամառային զորակոչից, բայց այսօր քննարկում ենք ունեցել պաշտպանության նախարարի հետ, իսկ նախորդող շրջանում՝ խորհրդարանական գործընկերների հետ, եւ որոշում ենք կայացրել՝ օրենքն ավելի շուտ ուժի մեջ մտնի 2026թ․ հունվարի 1-ից:
2026 թվականի ձմեռային զորակոչից սկսած՝ Հայաստանում պարտադիր 2 տարի զինծառայությունը կլինի 1.5 տարի»,- Ֆեյսբուքում հրապարակված կարճ տեսանյութում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

С 1 января срок срочной военной службы составит 1,5 года - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что с 1 января будет сокращен срок срочной военной службы.
«Планировалось, что это положение вступит в силу с летнего призыва 2026 года, но сегодня мы обсудили это с министром обороны и на предыдущем заседании с нашими коллегами в парламенте, и решили, что закон вступит в силу раньше - с 1 января 2026 года.
С зимнего призыва 2026 года срок обязательной двухлетней военной службы в Армении составит 1,5 года», - заявил Никол Пашинян в коротком видеообращении, опубликованном в Facebook.