ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի օպերատիվ խումբը մեկնարկել է աշխատանքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 15-ի երեկոյան մոնիտորինգային առաքելություն իրականացնելու նպատակով Հայաստան է ժամանել ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի օպերատիվ խումբը, որը գլխավորում է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը:
Անատոլի Սիդորովի հետ հանդիպմանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հույս է հայտնել, որ խումբը արդյունավետ աշխատանք կիրականացնի եւ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդին կներկայացնի մանրամասն եւ ճշգրիտ հաշվետվություն ստեղծված օպերատիվ իրադրության վերաբերյալ:
Առաջիկա օրերին օպերատիվ խումբը համապատասխան աշխատանք կկատարի ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբում եւ մարտական գործողությունների շրջաններում:

Оперативная группа Объединенного штаба ОДКБ приступила к работе в Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Вечером 15 сентября в Армению для выполнения мониторинговой миссии прибыла оперативная группа Объединенного штаба ОДКБ во главе с начальником Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковником Анатолием Сидоровым.
На встрече с Анатолием Сидоровым министр обороны Армении Сурен Папикян выразил надежду, что группа проведет эффективную работу и представит в Совет коллективной безопасности ОДКБ подробный и точный доклад об оперативной обстановке.
В ближайшие дни оперативная группа будет работать в Генеральном штабе ВС Армении и в районах боевых действий.