ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի օպերատիվ խումբը մեկնարկել է աշխատանքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 15-ի երեկոյան մոնիտորինգային առաքելություն իրականացնելու նպատակով Հայաստան է ժամանել ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի օպերատիվ խումբը, որը գլխավորում է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը:
Անատոլի Սիդորովի հետ հանդիպմանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հույս է հայտնել, որ խումբը արդյունավետ աշխատանք կիրականացնի եւ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդին կներկայացնի մանրամասն եւ ճշգրիտ հաշվետվություն ստեղծված օպերատիվ իրադրության վերաբերյալ:
Առաջիկա օրերին օպերատիվ խումբը համապատասխան աշխատանք կկատարի ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբում եւ մարտական գործողությունների շրջաններում:

Yerevan /Mediamax/. The operational group of CSTO Joint Staff, led by the head of the CSTO Joint Staff Anatoly Sidorov, arrived in Armenia in the evening of September 15 to carry out a monitoring mission.
During the meeting with Sidorov, Armenia’s Minister of Defense Suren Papikyan expressed hope that the group will work efficiently and will present a detailed and accurate report on the operational situation to the Collective Security Council.
In the coming days, the group will carry out relevant work in the main headquarters of the Armenian Armed Forces and in the areas of military operations.