Պապիկյանն ասել է, որ ագրեսիան նախապես ծրագրված ադրբեջանական սադրանք է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի հետ հանդիպմանն ասել է, որ սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ լայնածավալ ագրեսիան «նախապես ծրագրված ադրբեջանական սադրանք է»:
ՊՆ-ից հայտնել են, որ Սուրեն Պապիկյանը շեշտել է տեղի ունեցած ագրեսիային միջազգային հանրության, այդ թվում` ԵՄ հասցեական գնահատականների անհրաժեշտությունը:
Տոյվո Կլաարը վերահաստատել է ԵՄ հանձնառությունը` նպաստելու կողմերի միջեւ բանակցային գործընթացի վերականգնմանը եւ համաձայնությունների ձեռքբերմանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Minister of Defense Suren Papikyan stated at the meeting with Toivo Klaar, the EU’s Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, that the large-scale aggression against the sovereign territory of Armenia unleashed on September 13 “was a pre-planned Azerbaijani provocation.”
Armenian Ministry of Defense reports that during the meeting Papikyan emphasized the need for targeted assessments by the international community, including the EU, to the recent aggression.
Toivo Klaar reaffirmed the EU’s commitment to contribute to the restoration of the negotiation process between the parties and the reaching of agreements.