Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտնել է, որ այսօրվա դրությամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով հայկական կողմը 105 զոհ ունի:
«Երբ մենք ասում ենք՝ Ադրբեջանը ագրեսիա է իրականացրել Հայաստանի նկատմամբ, նաեւ նկատի ունենք, որ որոշակի տարածքի նկատմամբ հսկողություն է սահմանել։ Հենց այս է պատճառը, որ դիմել ենք ՀԱՊԿ-ին: Դիմել ենք 4-րդ հոդվածի հիման վրա։ ՀԱՊԿ-ից խնդրել ենք, դիմել ենք օգնության՝ այդ թվում ռազմական, ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը վերականգնելու եւ ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի ԶՈՒ դուրսբերումը ապահովելու համար։ Ընդ որում, նկատի ունենք նաեւ նախորդ տարվա ներխուժումը՝ Սոթք-Խոզնավար հատվածում»,- Ազգային ժողովում ասել է Փաշինյանը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что на сегодняшний день с армянской стороны в результате азербайджанской агрессии 105 погибших.
«Когда мы говорим, что Азербайджан осуществил агрессию против Армении, мы также имеем в виду, что он установил контроль над определенной территорией.
Именно по этой причине мы обратились в ОДКБ. Мы подали заявку на основании статьи 4. Мы обратились в ОДКБ за помощью, в том числе военной, для восстановления территориальной целостности Армении и обеспечения вывода вооруженных сил Азербайджана с территории Армении. Мы имеем в виду также прошлогоднее вторжение на участке Сотк-Хознавар», - сказал Пашинян, выступая в парламенте.