Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտնել է, որ այսօրվա դրությամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով հայկական կողմը 105 զոհ ունի:
«Երբ մենք ասում ենք՝ Ադրբեջանը ագրեսիա է իրականացրել Հայաստանի նկատմամբ, նաեւ նկատի ունենք, որ որոշակի տարածքի նկատմամբ հսկողություն է սահմանել։ Հենց այս է պատճառը, որ դիմել ենք ՀԱՊԿ-ին: Դիմել ենք 4-րդ հոդվածի հիման վրա։ ՀԱՊԿ-ից խնդրել ենք, դիմել ենք օգնության՝ այդ թվում ռազմական, ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը վերականգնելու եւ ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի ԶՈՒ դուրսբերումը ապահովելու համար։ Ընդ որում, նկատի ունենք նաեւ նախորդ տարվա ներխուժումը՝ Սոթք-Խոզնավար հատվածում»,- Ազգային ժողովում ասել է Փաշինյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated today that the Armenian side has suffered 105 casualties as of now.
“When we say that Azerbaijan has unleashed aggression against Armenia, we also mean that it has established control over a certain area. This is the reason why we appealed to CSTO. We appealed based on Article 4. We asked the CSTO to assist, including militarily, to restore the territorial integrity of Armenia and to ensure the withdrawal of Azerbaijani armed forces from the territory of Armenia. Moreover, we are also referring to last year’s incursion into Sotk-Khoznavar sector,” Pashinyan said at the National Assembly.