Հակառակորդի ագրեսիայի ինտենսիվությունը որոշ հատվածներում թուլացել է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հայտնել է, որ ժամը 12։00-ի դրությամբ, բացի Ջերմուկի եւ Վերին Շորժայի ուղղություններից, հակառակորդի ագրեսիայի ինտենսիվությունը մնացած ուղղություններում էապես թուլացել է։
«Հակառակորդը ստանում է արժանի պատասխան, ՀՀ ԶՈՒ-ն ամբողջ ծավալով կատարում է իր առջեւ դրված խնդիրը»,- ասել է ՊՆ խոսնակը։
Նա հիշեցրել է, որ այս գիշեր ադրբեջանական զինված ուժերը՝ թիրախավորելով ռազմական եւ քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, կիրառել են հարվածային ԱԹՍ-ներ, իսկ առավոտից սկսել նաեւ ինտենսիվ հրետակոծությունը։ Մասնավորապես, թիրախավորվել են Ջերմուկի և Վերին Շորժայի ուղղությամբ տեղադրված մարտական դիրքերն ու սահմանամերձ բնակավայրերը։

Интенсивность действий противника на отдельных участках ослабла - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь минобороны Армении Арам Торосян сообщил, что по состоянию на 12:00 часов интенсивность агрессивных действий противника на всех направлениях кроме Джермука и Верин Шоржа, значительно ослабла.
«Противник получает достойный ответ, Вооруженные Силы Армении выполняют поставленную задачи», - сказал представитель минобороны.
Он напомнил, что ночью азербайджанские вооруженные силы, нанося удары по объектам военной и гражданской инфраструктуры, применили ударные БПЛА, а утром начали интенсивный обстрел.