Հակառակորդի ագրեսիայի ինտենսիվությունը որոշ հատվածներում թուլացել է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հայտնել է, որ ժամը 12։00-ի դրությամբ, բացի Ջերմուկի եւ Վերին Շորժայի ուղղություններից, հակառակորդի ագրեսիայի ինտենսիվությունը մնացած ուղղություններում էապես թուլացել է։
«Հակառակորդը ստանում է արժանի պատասխան, ՀՀ ԶՈՒ-ն ամբողջ ծավալով կատարում է իր առջեւ դրված խնդիրը»,- ասել է ՊՆ խոսնակը։
Նա հիշեցրել է, որ այս գիշեր ադրբեջանական զինված ուժերը՝ թիրախավորելով ռազմական եւ քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, կիրառել են հարվածային ԱԹՍ-ներ, իսկ առավոտից սկսել նաեւ ինտենսիվ հրետակոծությունը։ Մասնավորապես, թիրախավորվել են Ջերմուկի և Վերին Շորժայի ուղղությամբ տեղադրված մարտական դիրքերն ու սահմանամերձ բնակավայրերը։

Intensity of adversary’s aggression weakens in some directions - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Spokesperson for Armenia’s Ministry of Defense Aram Torosyan said that as of 12 a.m. the intensity of adversary’s aggression in some directions except for Jermuk and Verin Shorzha has essentially weakened.
“The adversary receives a worthy response. The armed forces of Armenia fulfills its task at its full,” the spokesperson said.
He reminded that this night the Azerbaijani armed forces targeted military and civil infrastructures, used combat UAVs, and in the morning they started intensive shelling. In particular, they targeted combat positions and border settlements in the direction of Jermuk and Verin Shorzha.