Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ քննարկել է ռազմատեխնիկական եւ ռազմական համագործակցության հարցեր:
ՌԴ ՊՆ-ից հայտնել են, որ Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ այսօրվա հանդիպումը տարեսկզբից երկրորդն է, ինչը ցույց է տալիս Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դաշնակցային փոխազդեցության բարձր մակարդակը:
«Այս հանդիպումը շատ կարեւոր է մեզ համար: Մենք բարձր ենք գնահատում հայ-ռուսական փոխգործակցության մակարդակը, ինչպես նաեւ Հարավային Կովկասում Ռուսաստանի ներկայության դերը»,- ասել է Պապիկյանը:
«Քննարկելու շատ հարց ունենք: Իհարկե, Լեռնային Ղարաբաղում առաջադրանքներ կատարող մեր խաղաղապահ զորախմբի գործունեության հետ կապված հարցեր։ Մենք, ինչպես եւ դուք, համոզված ենք, որ հիմնական կայունացնող գործոնը շփման ամբողջ գծի վրա հրադադարի պահպանումն է»,- ասել է Սերգեյ Շոյգուն:

Папикян - Шойгу: Мы высоко оцениваем присутствие РФ на Южном Кавказе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сурен Папикян в Москве обсудил с российским коллегой Сергеем Шойгу вопросы военно-технического и военного сотрудничества.
Как сказано в сообщении минобороны России, Сурен Папикян отметил, что сегодняшняя встреча является второй с начала года, что свидетельствует о высоком уровне союзнического взаимодействия между Арменией и Россией.
«Эта встреча очень важна для нас. Мы высоко оцениваем уровень армяно-российского взаимодействия, а также роль присутствия России на Южном Кавказе", - сказал Папикян.
«У нас есть, что обсудить. Конечно, вопросы, связанные с деятельностью нашего миротворческого контингента, который выполняет задачи в Нагорном Карабахе. Мы по прежнему уверены, так же, как и вы, что главным стабилизирующим фактором является режим прекращения огня на всей линии соприкосновения», - заявил Сергей Шойгу.