ԱԱԾ. Հավաստի տվյալներ են ստացվել «ԱԺ շենքը զավթելու» ծրագրերի մասին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հանդես է եկել հաղորդագրությամբ, որը ներկայացնում ենք ստորեւ.
«ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հավաստի օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի կազմակերպիչները մտադրված են այսօր անցկացվող  ՀՀ ԱԺ հերթական նստաշրջանի ընթացքում սադրանքների միջոցով հրահրել հակաօրինական գործողություններ և դրդել հավաքի մասնակիցներին զավթել ԱԺ շենքը և հարկադրել կատարելու որևէ գործողություն՝ այդ կերպ ապակայունացնել երկրի ներքին անվտանգությունը, խաթարել հասարակական կարգն ու  անվտանգությունը:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն նախազգուշացնում է հավաքի կազմակերպիչներին և դրանց մասնակիցներին՝ ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններ կատարելուց՝ հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը կրելու են դրանց կազմակերպիչները:
Ծառայությունը կոչ է անում բոլոր օրինապաշտ քաղաքացիներին տուրք չտալ սադրանքներին, զերծ մնալ հակաօրինական քայլեր կատարելուց, չտրվել սադրանքներին՝ հակառակ պայմաններում հավասարապես կիսելու են քրեական պատասխանատվության ողջ բեռը»:

Photo: https://factor.am/
Yerevan /Mediamax/. The National Security Service of Armenia has issued a statement which runs as follows:
“The National Security Service of Armenia has received reliable operative information that the organizers of the rally in Yerevan intend to provoke illegal actions through provocations during the regular session of the Armenian National Assembly, incite the participants to seize the parliament building, force them to take actions to destabilize the internal security of the country, disturb public order and security.
The National Security Service strongly warns the organizers of the rally, their participants, to refrain from committing illegal acts, otherwise they will be fully responsible for what happens.
The NSS urges all law-abiding citizens not to give in to provocations, to refrain from taking illegal steps, otherwise they will equally share the entire burden of criminal liability.”