ԱԱԾ. Հավաստի տվյալներ են ստացվել «ԱԺ շենքը զավթելու» ծրագրերի մասին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հանդես է եկել հաղորդագրությամբ, որը ներկայացնում ենք ստորեւ.
«ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հավաստի օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի կազմակերպիչները մտադրված են այսօր անցկացվող  ՀՀ ԱԺ հերթական նստաշրջանի ընթացքում սադրանքների միջոցով հրահրել հակաօրինական գործողություններ և դրդել հավաքի մասնակիցներին զավթել ԱԺ շենքը և հարկադրել կատարելու որևէ գործողություն՝ այդ կերպ ապակայունացնել երկրի ներքին անվտանգությունը, խաթարել հասարակական կարգն ու  անվտանգությունը:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն նախազգուշացնում է հավաքի կազմակերպիչներին և դրանց մասնակիցներին՝ ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններ կատարելուց՝ հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը կրելու են դրանց կազմակերպիչները:
Ծառայությունը կոչ է անում բոլոր օրինապաշտ քաղաքացիներին տուրք չտալ սադրանքներին, զերծ մնալ հակաօրինական քայլեր կատարելուց, չտրվել սադրանքներին՝ հակառակ պայմաններում հավասարապես կիսելու են քրեական պատասխանատվության ողջ բեռը»:

СНБ: Поступила информация о планах «захвата здания парламента Армении» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Служба национальной безопасности Армении выступила сегодня с сообщение, в котором говорится:
«Служба национальной безопасности Армении получила достоверную оперативную информацию о том, что организаторы митинга в Ереване намерены путем провокаций во время очередной сессии парламента Армении спровоцировать противоправные действия, подстрекая участников к захвату здания парламента, принуждая их к совершению действий, которые могут привести к дестабилизации внутренней безопасности страны и нарушению общественного порядка и безопасности.
СНБ настоятельно предупреждает организаторов и участников акции воздерживаться от совершения противоправных действий, иначе всю ответственность за случившееся будут нести их организаторы.
Служба призывает всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации и воздерживаться от совершения противоправных шагов, в противном случае они разделят всю тяжесть уголовной ответственности».