Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով ժամանած ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի արագ կազմավորման և առաքելության ձևավորման համար, պատրաստակամություն հայտնել համակողմանի աջակցություն ցուցաբերել առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են խաղաղապահ ստորաբաժանման կողմից առաքելության կազմակերպման և իրականացման հարցեր:

Armenia to provide comprehensive assistance to Russian peacekeepers - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Minister of Defense David Tonoyan today has received Commander of the Russian peacekeeping brigade, General Lieutenant Rustam Muradov, who has arrived in the Nagorno-Karabakh conflict zone to monitor the ceasefire regime.
David Tonoyan has thanked the Russian side for rapid organization of the peacekeeping mission and expressed readiness to provide comprehensive assistance.
During the meeting, the parties have discussed matters related to the organization and implementation of the peacekeeping mission.