Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ այսօր վաղ Ադրբեջանի զինված ուժերը հյուսիսում եւ հարավում անցել են հարձակման:
«Երկար հրետակոծությունից հետո, որի ընթացքում կիրառվել են նաեւ ԱԹՍ-ներ, հրթիռներ, օդուժ, անցել են լայնածավալ հարձակման։ Առնվազն երկու կատաղի գրոհից հետո հայկական զինված ուժերին հաջողվել է հյուսիսային ուղղությամբ հետ շպրտել թշնամուն, որին չի հաջողվել գրավել որեւէ բարձունք կամ դիրք»,- ասել է նա։
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշել է, որ հարավային ուղղությամբ ամբողջ օրը շարունակվել են ծանր մարտեր, որոշ ուղղություններով հայկական զորքերը կատարել են վերախմբավորումներ։ Նա նաեւ ասել է, որ հարավային ուղղությամբ շարունակվում են ծանր ու դժվար մարտերը։
Օրվա ընթացքում հայկական զինված ուժերին հաջողվել է չեզոքացնել որոշ թռչող սարքեր, որոնք դեռ նույնականացված չեն, նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը։

Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил, что сегодня утром азербайджанские вооруженные силы перешли в атаку на северном и южном направлениях.
«После длительного ракетно-артиллерийского обстрела, сопровождаемого атаками БПЛА и авиации, они перешли в масштабное наступление. После как минимум двух ожесточенных атак армянским вооруженным силам удалось отбросить противника на севере, которому не удалось захватить ни одной высоты или позиции», - сказал он.
Арцрун Ованнисян отметил, что в течение дня шли тяжелые бои и на юге. На некоторых направлениях армянские войска провели перегруппировку сил. Он сообщил, что на южном направлении тяжелые бои продолжаются.