Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության եւ միջազգային համագործակցության գլխավոր վարչության պետ Լեւոն Այվազյանն այսօր Իրանի դեսպանության կցորդ Բահման Սադեղինին տեղեկացրել է, որ, չնայած հայկական կողմի բազմաթիվ հորդորներին, Ադրբեջանի զինված ուժերը շարունակում են կուտակումները եւ գործողությունների իրականացումը ԻԻՀ սահմանի երկայնքով` այդպիսով պատսպարվելով պետական սահմանով:
«Իրանական կողմին եւս մեկ անգամ ներկայացվել է Ադրբեջանի Զինված ուժերի գործողությունների` Իրանի հետ սահմանից անվտանգ հեռավորության վրա տեղափոխելու անհրաժեշտությունը:
Արցախի պաշտպանության բանակի անունից փոխանցվել է, որ նշված հատվածում իրավիճակի անփոփոխ մնալու դեպքում, ՊԲ-ն իրեն իրավունք է վերապահում կործանիչ հարվածներ հասցնել տվյալ հատվածում գտնվող Ադրբեջանի զինված ուժերին, որի հետեւանքների ողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը», - հայտնել են ՀՀ ՊՆ-ից:

Военный атташе Ирана проинформирован о возможных ударах на юге - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Начальник главного управления оборонной политики и международного сотрудничества министерства обороны Армении Левон Айвазян проинформировал сегодня военного атташе посольства Ирана Бахмана Садегина о том, что, несмотря на многочисленные призывы армянской стороны, Вооруженные силы Азербайджана продолжают скапливаться и проводить военные операции вдоль границы с Ираном, тем самым прикрываясь линией государственной границы.
«До иранской стороне еще раз доведена необходимость переноса действий Вооруженными силами Азербайджана на безопасное от границы с Ираном расстояние.
От имени Армии обороны Арцаха иранской стороне передано, что, если ситуация в указанном районе не изменится, Армия обороны оставляет за собой право нанести сокрушительные удары по Вооруженным силам Азербайджана, находящимся в этом районе, и ответственность за последствия будет нести военно-политическое руководство Азербайджана»,- сообщили в минобороны Армении.