Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ այսօրվա գործողությունների ընթացքում Ադրբեջանը հյուսիսային եւ հարավային ուղղությամբ կիրառել է մեծաքանակ հետեւակ եւ մինիմիալ զրահատեխնիկա:
«Հատկապես բարձունքները գրոհելիս շատ մեծ խտությամբ հետեւակ են կիրառում, որին ՊԲ-ն հետ է շպրում՝ կենդանի ուժի շատ մեծ կորուստներ պատճառելով»,- ասել է նա:
Ադրբեջանական կողմն օրվա ընթացքում հայտարարություններ է տարածել, թե Հայաստանի տարածքում թիրախավորվել է մարտական հերթապահության մեջ գտնվող հրթիռային համակարգ, ինչը Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով՝ «լեգիտիմացնում է Հայաստանի կողմից համապատասխան քայլերն ու նմանատիպ ռազմական օբյեկտների թիրախավորումն Ադրբեջանի տարածքում»:
Խոսելով հայկական կողմից գերիների մասին՝ նա նշել է, որ Ադրբեջանը նրանց վերաբերյալ տեղեկատվություն չի հայտնում անգամ Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեին, իսկ «սեփական կորուստների եւ դիակների նկատմամբ ծայրահեղ անմարդկային վերաբերմունքն են դրսեւորում»:

Армия обороны нанесла врагу тяжелые потери в живой силе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сказал, что в ходе сегодняшних операций Азербайджана на северном и южном направлениях принимало участие большое количество пехоты и минимальное количество бронетехники.
«Большое количество пехоты противник использует особенно при атаках высот, которые Армия обороны отбрасывает, нанося большие потери в живой силе», - сказал он.
Сегодня азербайджанская сторона распространила заявление  о том, что была атакована находящаяся на боевом дежурстве на территории Армении ракетная система, что, по словам Арцруна Ованнисяна, «легитимизирует соответствующие шаги Армении и таргетирование ею аналогичных  военных объектов в Азербайджане».
Что касается армянских пленных, то Азербайджан не предоставляет информацию о них в Международный Комитет Красного Креста (МККК), а «по отношению к собственным жертвам и телам погибших проявляет крайнее бесчеловечное отношение», подчеркнул Арцрун Ованнисян.