Փաշինյանը կամավորագրման կոչ է արել վերջին 1 տարում զորացրվածներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին մեկ տարվա ընթացքում բանակից զորացրված տղաներին կոչ է արել ներկայանալ Կենտրոնական զինվորական հավաքակայան եւ զինվորագրվել։
«Վերջին մեկ տարվա ընթացքում զորացրված տղաները օրենքով զորահավաքային մոբիլիզացիոն ռեսուրսի մեջ չեն մտնում, բայց ես հիմա նրանց բոլորին խնդրում եմ որպես կամավորական զինվորագրվել։ Ուզում եմ հրավիրել այդ մարդկանց եւ անկեղծ ասել, որ իրենք ուղղակի մարտական հերթապահություն չեն անցկացնելու, այլ հրավիրվում են կենաց-մահու կռիվ տալու եւ այս պատերազմում հաղթանակ ապահովելու համար»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետն ասել է, որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում զորացրվածների մարտական պատրաստությունն ավելի բարձր է, ինչի համար էլ որոշել է այդ կոչով հանդես գալ։
Նա նշել է, որ այդպիսի 10 000 տղա կա Հայաստանում, և եթե նրանցից գոնե կեսը ներկայանա այս կոչին ի պատասխան, «դա կլինի մեր բանակի ամենամարտունակ հատվածներից մեկը»։

Pashinyan urges those who have demobilized within the last year to enlist - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan called on the young people who have demobilized in the last year to report to the Central recruitment station and enlist in the army.
“Those who have demobilized within the last year are not subject to mobilization by law, but now I ask all of them to enlist voluntarily. I want to invite those people and honestly say that they will not just be on combat duty, but will be invited to fight to death and ensure victory in this war,” said Nikol Pashinyan.
The Prime Minister said that the combat readiness of the demobilized soldiers has been higher during the last year, this is why he made this decision.
He noted that there are 10,000 demobilized people in Armenia, and if at least half of them respond to this call, “it will be one of the most efficient units of our army.”