Փաշինյանը կամավորագրման կոչ է արել վերջին 1 տարում զորացրվածներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին մեկ տարվա ընթացքում բանակից զորացրված տղաներին կոչ է արել ներկայանալ Կենտրոնական զինվորական հավաքակայան եւ զինվորագրվել։
«Վերջին մեկ տարվա ընթացքում զորացրված տղաները օրենքով զորահավաքային մոբիլիզացիոն ռեսուրսի մեջ չեն մտնում, բայց ես հիմա նրանց բոլորին խնդրում եմ որպես կամավորական զինվորագրվել։ Ուզում եմ հրավիրել այդ մարդկանց եւ անկեղծ ասել, որ իրենք ուղղակի մարտական հերթապահություն չեն անցկացնելու, այլ հրավիրվում են կենաց-մահու կռիվ տալու եւ այս պատերազմում հաղթանակ ապահովելու համար»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետն ասել է, որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում զորացրվածների մարտական պատրաստությունն ավելի բարձր է, ինչի համար էլ որոշել է այդ կոչով հանդես գալ։
Նա նշել է, որ այդպիսի 10 000 տղա կա Հայաստանում, և եթե նրանցից գոնե կեսը ներկայանա այս կոչին ի պատասխան, «դա կլինի մեր բանակի ամենամարտունակ հատվածներից մեկը»։

Пашинян призвал в добровольцы демобилизованных в течение последнего года - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян призвал сегодня молодых людей, демобилизованных в течение последнего года, явиться на Центральный сборный пункт и записаться в добровольцы.
«Военнослужащие, демобилизованные в течение последнего года, по закону не включены в мобилизационный ресурс, но я прошу всех их записаться добровольцами. Я хочу честно сказать им, что им предстоит не просто боевое дежурство - они нужны, чтобы сражаться не на жизнь, а на смерть и обеспечить победу в этой войне»,- сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр сообщил, что боеготовность демобилизованных за последний год солдат выше, и именно поэтому он обращается к ним с призывом.
Он отметил, что таких людей в Армении 10 тысяч, и если хотя бы половина из них откликнется на призыв, «это будет одна из самых боеспособных частей нашей армии».