Փաշինյան. Թուրքիան առիթ է փնտրում, որ զորք բերի Նախիջեւան - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ Թուրքիան փաստացի ներգրավված է Արցախի եւ Հայաստանի դեմ վարվող ռազմական գործողություններում։
Ռուսական հեռուստատեսության «60» րոպե հաղորդմանը տված հարցազրույցում վարչապետն ասել է.
«Մեր հավաստի տեղեկություններով՝ թուրքական ռազմական հրահանգիչներն ու բարձրաստիճան զինվորականները գտնվում են Ադրբեջանում, անգամ ղեկավարում են ռազմական գործողությունները»:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Թուրքիան հակամարտության մեջ ավելի լայն ներգրավվելու մտադրություն ունի:
«Նրանք առիթ են փնտրում, որպեսզի զորքերը բերեն Նախիջեւան: Չնայած՝ տեղեկություններ ունենք, որ այնտեղ արդեն թուրքական բանակի մի քանի ստորաբաժանումներ կան»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Пашинян: Турция ищет повод, чтобы ввести войска в Нахиджеван - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал сегодня, что Турция фактически вовлечена в военные действия, которые ведутся против Арцаха и Армении.
В интервью российскому ТВ премьер-сказал: «У нас есть достоверные сведения о том, что турецкие инструкторы и высокопоставленные военные находятся в Азербайджане и руководят военными действиями».
Никол Пашинян отметил, что Турция стремится шире вовлечься в конфликт.
«Они ищует повод, чтобы ввести войска в Нахиджеван - хотя у нас есть сведения о том, что некоторые подразделения турецкой армии уже находятся там», - сказал армянский премьер.