Հարվածներ Վարդենիսի ուղղությամբ. ՀՀ ՊՆ-ն կոշտ պատասխան կտա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են վարել Հայաստանի Զինված ուժերի Վարդենիսի զորամասի, ինչպես նաև օդուժ են կիրառել դիրքերի ուղղությամբ։
«Սպասեք կոշտ պատասխանի», - հայտարարել է Շուշան Ստեփանյանը:
Հայաստանի ԱԳՆ-ն այսօր «բացարձակ սուտ» էր որակել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը Հայաստանի Վարդենիսի շրջանի տարածքից Ադրբեջանի Դաշքեսանի շրջանը հրթիռակոծելու վերաբերյալ:
«Այս ապատեղեկատվությունը բացարձակ սուտ է եւ նպատակ ունի հող նախապատրաստել մարտական գործողությունների աշխարհագրության ընդլայնման, այդ թվում՝ ագրեսիա իրականացնել Հայաստանի Հանրապետության դեմ: Խստորեն դատապարտում ենք տարածաշրջանային խաղաղության եւ անվտանգության հետագա ապակայունացման Ադրբեջանի փորձերը, որոնց հետեւանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը», - ասված է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Удары по территории Армении: минобороны даст «жесткий ответ» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщает, что вооруженные силы Азербайджана вели огонь в направлении расположенной в Варденисе воинской части и применили авиацию против армянских позиций.
«Ждите жесткого ответа», - заявила Шушан Степанян.
МИД Армении назвал сегодня заявление министерства обороны Азербайджана о бомбардировке Дашкесанского района Азербайджана с территории Варденисского района Армении «абсолютной ложью».
«Эта абсолютная дезинформация направлена на подготовку почвы для расширения географии боевых действий, в том числе - агрессии против Армении. Мы решительно осуждаем попытки Азербайджана еще больше дестабилизировать региональный мир и безопасность, ответственность за которые полностью лежат на военно-политическом руководстве Азербайджана»,- говорится в заявлении МИД Армении.