Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ վաղ առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է հարձակողական գործողությունները՝ կիրառելով հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա, այդ թվում՝ «ՏՕՍ» ծանր հրանետային համակարգ։
«Հայկական ստորաբաժանումները սառնասրտորեն դիմագրավում են ադրբեջանական ստորաբաժանումների ոտնձգությունները եւ ձեռնարկում համապատասխան գործողություններ՝ պատճառելով հակառակորդին անձնակազմի եւ տեխնիկայի զգալի կորուստներ», - հայտնել է ՊՆ խոսնակը:
ՏՕՍ-1Ա «Սոլնցեպյոկ»-ը (ՏՕՍ-1 «Բուրատինո») ծանր հրանետի նոր մոդիֆիկացիան է։ Համակարգի հիմնական խնդիրն է հետեւակի եւ զրահատանկային զորամիավորումների աջակցությունը։

Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщает, что рано утром противник возобновил наступательные действия с применением артиллерии и бронетехники, в том числе - тяжелой огнеметной системы «ТОС».
«Армянские подразделения хладнокровно оказывают сопротивление наступлению азербайджанских подразделений и принимают соответствующие меры, в результате чего противник несет значительные потери в живой силе и технике», - сообщила пресс-секретарь Минобороны.
ТОС-1А «Солнцепёк» (ТОС-1 «Буратино») - новая модификация тяжелой артиллерии. Основная задача системы - поддержка пехоты и танковых частей.