ՀՀ-ն եւ ԱՄՆ-ն կարող են նոր ծրագրեր նախաձեռնել պաշտպանական ոլորտում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վերջին 17 տարիներին պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցությունը մշտապես զարգացում է ապրել:
Այդ մասին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ մարտի 11-ին ընդունելով ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Լին Թրեյսիին:
Նախարարը վստահություն է հայտնել, որ համագործակցության ընթացիկ նախագծերը կշարունակեն իրականացվել, կնախաձեռնվեն նոր նախագծեր, հաղորդում են ՊՆ-ից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաեւ տարածաշրջանային անվտանգությանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացին, ինչպես նաեւ Սիրիայում Հայաստանի մարդասիրական առաքելությանն առնչվող հարցեր:

Ереван /Медиамакс/. Армяно-американское сотрудничество в сфере обороны постоянно развивалось в течение последних 17 лет.
Об этом заявил министр обороны Армении Давид Тоноян на встрече с новоназначенным послом США Лин Трейси 11 марта.
Министр выразил уверенность, что реализация текущих программ сотрудничества продолжится, будут инициированы новые проекты, сообщили в минобороны.
В ходе встречи стороны обсудили также региональную безопасность, процесс урегулирования карабахского конфликта, а также вопросы, связанные с гуманитарной миссией Армении в Сирии.