Երեւան: Մեդիամաքս: Միջազգային բանակային խաղերի Տանկային բիաթլոն մրցաձեւում տեղի է ունեցել հայկական տանկային անձնակազմերի երկրորդ անհատական մեկնարկը:
ՊՆ-ում նշել են, որ հայ տանկիստները հաղթահարել են բոլոր արգելագոտիները, խոցել 5 թիրախներից 4-ը եւ եզրագիծը հատել երկրորդը՝ Ղրղըզստանի տանկիստներից հետո: Սակայն անկախ դրանից, երկու անհատական մրցավազքերի արդյունքում, հայ տանկիստներն իրենց խմբում դեռեւս պահպանում են առաջատարի դիրքը:
Դաշտային խոհանոց մրցաձեւում հայ խոհարարները կրակային վարժաձեւի եւ մասնագիտական մրցման արդյունքում հավաքած միավորներով այս պահին գտնվում են 3-րդ հորիզոնականում՝ զիջելով Ռուսաստանի եւ Ղազախստանի խոհարարների թիմերին:

Yerevan /Mediamax/. Armenian tank crew has given the second individual performance in Tank Biathlon contest in the International Army Games 2018.
Armenian Defense Ministry said that Armenian tank crew members passed through all obstacle zones, hit 4 out of 5 targets and finished second, after the Kazakhstan team. However, Armenia is still top of its group by the results of two individual races.
Armenia’s military cooks sit third by the results of shooting and field kitchen contests, behind Russian and Kazakh crews.