Սարգսյանը ցավակցել է Էրդողանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ Շանլիուրֆա նահանգում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով բազմաթիվ զոհերի կապակցությամբ:
«Ցավով տեղեկացա հուլիսի 20-ին Թուրքիայի Շանլիուրֆա նահանգի Սուրուչ քաղաքում տեղի ունեցած եւ մի քանի տասնյակ զոհերի պատճառ դարձած պայթյունի մասին»,- ասված է ՀՀ նախագահի հեռագրում:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը խստորեն դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսեւորումներով:
«Զոհվածների հարազատներին մաղթում եմ տոկունություն եւ ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- ասել է ՀՀ նախագահը:

Sargsyan sends letter of condolence to Erdogan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan has sent a letter of condolence to President of Turkey Recep Tayyip Erdogan on the blast in Sanliurfa province, which claimed multiple lives.
“It was with deep sorrow that I learned of the explosion in the town of Suruc in Turkey’s Sanliurfa province that killed a few dozen people,” reads the President’s letter.
Serzh Sargsyan has stressed that Armenia strongly condemns all manifestations of terrorism.
“I wish steadfastness and strength of spirit to the victims’ relatives and a speedy recovery to the injured,” said the Armenian President.