Լուսանկարը` http://erewan.do.am
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին այսօր հայտնել է Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը: Նրա խոսքերով, նախագծի իրականացման համար շուրջ $‌60-70 մլն կներդրվի:
Ներկայացնելով քաղաքապետարանի մասնավոր ներդրողների ներգրավման նախագծերը, Կարեն Կարապետյանը հավելել է, որ «Տաշիր» ընկերությունների խումբը $‌6-8 մլն կներդնի մայրաքաղաքի կրկեսի վերակառուցման համար:
Կարեն Կարապետյանը հայտնել է, որ քաղաքապետարանը ՀՀ կառավարության հետ քննարկում է նախկին «Կանազ» գործարանի տարածքում գործող Մշակույթի տունը սոցիալական կինոթատրոնի վերածելու առաջարկը:

Фото: http://erewan.do.am
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване сказал мэр столицы Карен Карапетян. По его словам, в реализацию этого проекта будет инвестировано порядка $‌60-70 млн.
Представляя проекты мэрии по привлечению частных инвесторов, Карен Карапетян добавил, что группа компаний «Ташир» инвестирует $‌6-8 млн. в реконструкцию столичного цирка.
«Мы заключили серьезный договор с «Таширом», думаю, получится хороший проект»,- сказал он.
Карен Карапетян сообщил, что мэрия обсуждает с правительством Армении вопрос передачи ей Дома культуры, действующего на территории бывшего завода «Каназ». На этой территории планируется открытие социального кинотеатра.