Լավրով. Թշնամիները խոչընդոտում են Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի կապերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր հայտարարել է, որ «թշնամաբար տրամադրված պետությունները» փորձում են «անօրինական խոչընդոտներ» ստեղծել ռուս-թուրքական համագործակցության համար։
Ելույթ ունենալով Մոսկվայում Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի հետ հանդիպման սկզբում ՝ Սերգեյ Լավրովը նշել է.
«Մենք բազմաթիվ ծրագրեր ունենք երկկողմ օրակարգի շրջանակներում։ Այժմ քննարկվող խնդիրները ուղղված են մեր համագործակցության համար թշնամաբար տրամադրված պետությունների կողմից ստեղծված անօրինական խոչընդոտների հաղթահարմանը։ Այս ծրագրերը իրականություն չեն դառնալու։ Մեր առեւտրային եւ ներդրումային համագործակցությունը կայուն զարգանում եւ աճում է։ Դա կշարունակվի նաեւ ապագայում»։

Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov stated today that “hostile states” are attempting to impose “illegal obstacles” to undermine Russian-Turkish cooperation.
Speaking at the start of a meeting with Turkish Foreign Minister Hakan Fidan in Moscow, Sergey Lavrov said:
“We have many plans within the framework of the bilateral agenda. The tasks that are being discussed now are aimed at overcoming the illegal obstacles that hostile states are attempting to place in the way of our cooperation. These plans are not destined to come true. Our trade and investment cooperation is steadily growing. This will continue in the future.”