Դոնորները Վրաստանում դրամաշնորհներ կհատկացնեն միայն կառավարության թույլտվությամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Դոնորները պետք է թույլտվություն հայցեն Վրաստանի կառավարությունից ոչ կառավարական կազմակերպություններին դրամաշնորհներ տրամադրելու համար:
Ինչպես հաղորդում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն, այս մասին ասել է Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Շալվա Պապուաշվիլին՝ մեկնաբանելով «Դրամաշնորհների մասին» օրենքում փոփոխությունների բովանդակությունը, որոնք ընդունվում են արագացված ընթացակարգով։
«Օրենքի փոփոխություններով կստեղծվի մի համակարգ, որտեղ համաձայնություն պետք է ստանա դոնորը, ոչ թե ՀԿ-ն»,- պարզաբանել է Պապուաշվիլին։
Նրա խոսքով «կան շատ անպատասխանատու դոնորներ, որոնց մենք ամիսներ եւ տարիներ շարունակ բացատրում ենք, թե ինչպես պետք է իրենց պատասխանատու պահեն»։ Պապուաշվիլին նշել է, որ արեւմտյան հարկատուների փողերն օգտագործվել են «ֆաշիստական արշավներ եւ բռնության գործողություններ» իրականացնելու համար։

Ереван /Медиамакс/. Доноры должны будут просить разрешения правительства Грузии для выделения грантов общественным организациям.
Как сообщает «Новости-Грузия», об этом сказал спикер парламента Грузии Шалва Папуашвили, комментируя содержание поправок в закон «О гранте», которые принимаются в ускоренном порядке.
«С внесением поправок в закон будет создана система, при которой согласие должен получать донор, а не НПО», - уточнил Папуашвили.
По его словам, «есть много безответственных доноров, с которыми мы месяцами, годами говорим о том, как им следует вести себя ответственно». Папуашвили отметил, что деньги западных налогоплательщиков шли на проведение «фашистских компаний и актов насилия».