Էրդողան. Իսրայելը գործում է դարի «ամենադաժան ցեղասպանություններից մեկը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Գազայի հատվածում Իսրայելի գործողություններն անվանել է «դարի ամենադաժան ցեղասպանություններից մեկը»։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ Էրդողանն ասել է, որ իսրայելական գործողությունների արդյունքում նախորդ տարվա հոկտեմբերից ի վեր Գազայում մոտ 50 հազար մարդ է զոհվել։
Թուրքիայի նախագահի խոսքով՝ «Գազայի եւ Լիբանանի դեմ Իսրայելի սիոնիստական ագրեսիայի լավագույն պատասխաններից մեկը կլինի հնարավորինս շատ պետությունների կողմից Պաղեստինի ճանաչումը»։
Էրդողանը կոչ է արել իսլամական աշխարհի երկրներին «մի կողմ դնել տարաձայնությունները եւ աջակցել պաղեստինցիների եւ լիբանանցիների արդար պայքարին»։

Эрдоган обвинил Израиль в «одном из самых жестоких геноцидов столетия» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган назвал действия Израиля в секторе Газа «одним из самых жестоких геноцидов столетия».
Как сообщает ТАСС, Эрдоган заявил, что в результате действий Израиля с октября прошлого года в Газе погибли около 50 тысяч человек.
По словам президента Турции, «одним из лучших ответов на сионистскую агрессию Израиля против Газы и Ливана будет признание Палестины как можно большим числом государств».
Эрдоган призвал страны исламского мира «отбросить разногласия и поддержать палестинский и ливанский народы в их справедливой борьбе».