Էրդողանը զուգահեռներ է անցկացրել Հայաստանի եւ Իսրայելի միջեւ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր ասել է, որ Իսրայելը հիասթափություն կապրի Մերձավոր Արեւելքի հակամարտության արդյունքում, ինչպես ավելի վաղ ապրեց Հայաստանը ղարաբաղյան հակամարտության դեպքում։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, ելույթ ունենալով խորհրդարանում իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության խմբակցության անդամների առջեւ՝ Էրդողանը, մասնավորապես, ասել է.
«Մեր հողերի մասին երազանքների հետեւից տարիներ շարունակ ընկնելով, Հայաստանը ղարաբաղյան պատերազմի դասը քաղեց եւ տեղն ընկավ։ Իսրայելը նույնպես հիասթափություն կապրի»։
«Իսրայելը զբաղված է պետական ահաբեկչությամբ։ Ես դա հստակ ասում եմ՝ Իսրայելը ահաբեկչական պետություն է։ Դուք ՀԱՄԱՍ-ը անվանում եք ահաբեկչական կազմակերպություն, բայց այն քաղաքական կուսակցություն է, որը հաղթել է ընտրությունների արդյունքում»,- ասել է նա։

Эрдоган провел параллели между Арменией и Израилем - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил сегодня, что Израиль в результате конфликта на Ближнем Востоке постигнет разочарование, как ранее Армению в карабахском конфликте.
Как сообщает ТАСС, выступая в парламенте перед членами фракции правящей Партии справедливости и развития, Эрдоган, в частности, сказал:
«Спустя годы погони за мечтами о наших землях Армения усвоила урок карабахской войны и встала на место. Израиль также постигнет разочарование».
«Израиль занимается государственным терроризмом. Я говорю это четко - Израиль является террористическим государством. Вы называете ХАМАС террористической организацией. Но ХАМАС - это политическая партия, которая победила по итогам выборов», - сказал он.