Էրդողանը զուգահեռներ է անցկացրել Հայաստանի եւ Իսրայելի միջեւ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր ասել է, որ Իսրայելը հիասթափություն կապրի Մերձավոր Արեւելքի հակամարտության արդյունքում, ինչպես ավելի վաղ ապրեց Հայաստանը ղարաբաղյան հակամարտության դեպքում։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, ելույթ ունենալով խորհրդարանում իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության խմբակցության անդամների առջեւ՝ Էրդողանը, մասնավորապես, ասել է.
«Մեր հողերի մասին երազանքների հետեւից տարիներ շարունակ ընկնելով, Հայաստանը ղարաբաղյան պատերազմի դասը քաղեց եւ տեղն ընկավ։ Իսրայելը նույնպես հիասթափություն կապրի»։
«Իսրայելը զբաղված է պետական ահաբեկչությամբ։ Ես դա հստակ ասում եմ՝ Իսրայելը ահաբեկչական պետություն է։ Դուք ՀԱՄԱՍ-ը անվանում եք ահաբեկչական կազմակերպություն, բայց այն քաղաքական կուսակցություն է, որը հաղթել է ընտրությունների արդյունքում»,- ասել է նա։

Yerevan /Mediamax/. Turkey’s President Recep Tayyip Erdogan stated today that Israel will be disappointed in the conflict in the Middle East, just as Armenia was earlier in the Karabakh conflict.
TASS reported that speaking to members of the ruling Justice and Development Party faction in parliament, Erdogan said:
“After years of chasing dreams of our lands, Armenia has learned the lesson of the Karabakh war and has gone to its place. Israel will also get disappointed.”
“Israel is engaged in state terrorism. I say it clearly - Israel is a terrorist state. You call HAMAS a terrorist organization. But HAMAS is a political party that won the elections,” he said.