Վերոնիկա Զոնաբենդ. «Անորոշությունը դարձել է նոր իրականություն» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: UWC Դիլիջան քոլեջի կառավարման խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդն ասել է, որ «այսօր, երբ անորոշությունը դարձել է նոր իրականություն, մենք պետք է ճկուն լինենք, զարգացնենք նոր հմտություններ եւ դիտարկենք այս ճգնաժամը որպես հնարավորություն, այլ ոչ թե սպառնալիք»:
Այդ մասին նա ասել է այսօր կայացած «Նոր իրականություն. Փորձություն մեր արժեքների համար» թեմայով առցանց քննարկման ընթացքում, որը նվիրված էր COVID-19-ի համավարակի ազդեցությանը UWC Դիլիջան քոլեջի վրա:
Վերոնիկա Զոնաբենդը նշել է, որ քոլեջում ստեղծվել են հատուկ աշխատանքային խմբեր չորս ուղղություններով՝ կարողությունների զարգացում, կայունություն, դրամահավաք եւ հաղորդակցություն: Խմբերը կմշակեն հետագա գործողությունների ծրագիրը, որը կքննարկվի ապրիլի 25-ին:
«Այս դժվարին ժամանակները լավ փորձություն էին մեր համայնքի արժեքների եւ տեսլականի համար: UWC Դիլիջանն ի սկզբանե որդեգրել էր Հայաստանն աշխարհի համար ավելի բաց դարձնելու առաքելությունը եւ տեսլականը: Այժմ մենք տեսնում ենք, թե ինչպես են դրսեւորվում խորը արմատներ ունեցող հայկական արժեքները՝ ընտանիքի եւ գիտելիքի հանդեպ հարգանքը: Մի ամբողջ համայնք դարձել է համերաշխ ընտանիք, որտեղ երեխայի անվտանգությունը գերակա շահ է»,- ընդգծել է Վերոնիկա Զոնաբենդը:

Yerevan/Mediamax/. Co-Founder and Chair of the UWC Dilijan Board of Governors Veronika Zonabend has stated that “now, when uncertainty is the new reality, we have to be flexible, develop new skills and view this crisis as an opportunity and not as a threat”.
She has made that remark today, during the online discussion “New reality: A test of our values” dedicated to the impact of COVID-19 pandemic on UWC Dilijan.
Veronika Zonabend has noted that the college has formed task forces in four areas: capacity development, stability, fundraising, and communications. The groups are tasked with creating a roadmap, which will be discussed on April 25.
“These difficult times are a good test of the values and the vision of our community. UWC Dilijan adopted the mission and the vision of opening Armenia to the world when the college was founded. Now we see the manifestations of deep-rooted Armenian values - respect for family and knowledge. An entire community has become a united family, where the safety of children is the prevalent interest,” underlined Veronika Zonabend.