Վերոնիկա Զոնաբենդ. «Անորոշությունը դարձել է նոր իրականություն» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: UWC Դիլիջան քոլեջի կառավարման խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդն ասել է, որ «այսօր, երբ անորոշությունը դարձել է նոր իրականություն, մենք պետք է ճկուն լինենք, զարգացնենք նոր հմտություններ եւ դիտարկենք այս ճգնաժամը որպես հնարավորություն, այլ ոչ թե սպառնալիք»:
Այդ մասին նա ասել է այսօր կայացած «Նոր իրականություն. Փորձություն մեր արժեքների համար» թեմայով առցանց քննարկման ընթացքում, որը նվիրված էր COVID-19-ի համավարակի ազդեցությանը UWC Դիլիջան քոլեջի վրա:
Վերոնիկա Զոնաբենդը նշել է, որ քոլեջում ստեղծվել են հատուկ աշխատանքային խմբեր չորս ուղղություններով՝ կարողությունների զարգացում, կայունություն, դրամահավաք եւ հաղորդակցություն: Խմբերը կմշակեն հետագա գործողությունների ծրագիրը, որը կքննարկվի ապրիլի 25-ին:
«Այս դժվարին ժամանակները լավ փորձություն էին մեր համայնքի արժեքների եւ տեսլականի համար: UWC Դիլիջանն ի սկզբանե որդեգրել էր Հայաստանն աշխարհի համար ավելի բաց դարձնելու առաքելությունը եւ տեսլականը: Այժմ մենք տեսնում ենք, թե ինչպես են դրսեւորվում խորը արմատներ ունեցող հայկական արժեքները՝ ընտանիքի եւ գիտելիքի հանդեպ հարգանքը: Մի ամբողջ համայնք դարձել է համերաշխ ընտանիք, որտեղ երեխայի անվտանգությունը գերակա շահ է»,- ընդգծել է Վերոնիկա Զոնաբենդը:

Вероника Зонабенд: «Неопределенность стала новой реальностью» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Соучредитель и председатель совета управляющих колледжа UWC Dilijan Вероника Зонабенд заявила, что «сегодня, когда неопределенность стала новой реальностью, мы должны быть гибкими, развивать новые навыки и рассматривать этот кризис как возможность, а не угрозу».
Об этом она сказала сегодня на онлайн-дискуссии по теме «Новая реальность. Испытание для наших ценностей», посвященной влиянию COVID-19 на деятельность колледжа.
Вероника Зонабенд отметила, что в колледже созданы рабочие группы по четырем направлениям - развитие навыков, стабильность, фандрейзинг и коммуникации. Группы разработают программу дальнейших действий, обсуждение которой состоится 25 апреля.
«Эти трудные времена стали хорошим испытанием для ценностей и концепции нашей общины. Колледж UWC Дилижан с самого начала придерживался миссии и видения сделать Армению более открытой для мира. Сейчас мы видим, как проявляются имеющие глубокие корни армянские ценности - уважение к семье и знаниям. Целая община стала солидарной семьей, где безопасность ребенка является высшей ценностью», - подчеркнула она.