Թանգյանը մտադիր է Հայաստանում միջազգային ռոք-փառատոն հիմնել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: System of a Down ռոք-խմբի երգիչ, հասարակական գործիչ Սերժ Թանգյանը մտադիր է Հայաստանում միջազգային երաժշտական փառատոն կազմակերպել:
AFP-ի հետ զրույցում նա ասել է, որ գաղափարը դեռեւս նախնական փուլում է:
Սերժ Թանգյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանը հնարավոր կլինի ինտեգրել եվրոպական ամառային փառատոնների ծրագրերում, ինչը հնարավորություն կտա արեւմտյան խմբերին այցելել նաեւ Երեւան:
«Միշտ երազել եմ Հայաստանում նման միջազգային փառատոն հիմնելու մասին», - ասել է Սերժ Թանգյանը:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ 2015 թվականի ապրիլի 23-ին System of a Down-ը անմոռանալի համերգ տվեց Երեւանի Հանրապետության հրապարակում:
Սերժ Թանգյանն ասել է, որ այդ համերգի ընթացքում նայում էր երիտասարդներին ու հիշում էր իր նախնիներին:
«Որոշ իմաստով կարող եմ ասել, որ System of a Down-ի ողջ կարիերան կառուցվել էր այդ մեկ համերգը տալու համար», - ասել է Սերժ Թանգյանը:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ ս.թ. ապրիլին Սերժ Թանգյանը, Ատոմ Էգոյանը եւ Արսինե Խանջյանը այցելել էին Հայաստան եւ Արցախ:

Танкян намерен основать в Армении международный фестиваль - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Солист группы System of a Down, общественный деятель Серж Танкян намерен организовать в Армении международный рок-фестиваль.
В беседе с AFP он сказал, что идея пока еще находится на начальной стадии.
Серж Танкян выразил надежду, что Армения сможет интегрироваться в календари европейских летних фестивалей.
«Всегда мечтал о том, чтобы основать в Армении международный музыкальный фестиваль», - отметил Танкян.
Медиамакс напоминает, что 23 апреля 2015 года группа System of a Down дала незабываемый концерт на Площади Республики Еревана.
Серж Танкян сказал, что во время концерта смотрел на молодых людей и вспоминал своих предков.
«В некотором смысле могу сказать, что вся карьера System of a Down строилась ради этого одного концерта», - отметил Серж Танкян.
Медиамакс напоминает, что в апреле текущего года Серж Танкян, Атом Эгоян и Арсине Ханджян посетили Армению и Арцах.