Թանգյանը մտադիր է Հայաստանում միջազգային ռոք-փառատոն հիմնել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: System of a Down ռոք-խմբի երգիչ, հասարակական գործիչ Սերժ Թանգյանը մտադիր է Հայաստանում միջազգային երաժշտական փառատոն կազմակերպել:
AFP-ի հետ զրույցում նա ասել է, որ գաղափարը դեռեւս նախնական փուլում է:
Սերժ Թանգյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանը հնարավոր կլինի ինտեգրել եվրոպական ամառային փառատոնների ծրագրերում, ինչը հնարավորություն կտա արեւմտյան խմբերին այցելել նաեւ Երեւան:
«Միշտ երազել եմ Հայաստանում նման միջազգային փառատոն հիմնելու մասին», - ասել է Սերժ Թանգյանը:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ 2015 թվականի ապրիլի 23-ին System of a Down-ը անմոռանալի համերգ տվեց Երեւանի Հանրապետության հրապարակում:
Սերժ Թանգյանն ասել է, որ այդ համերգի ընթացքում նայում էր երիտասարդներին ու հիշում էր իր նախնիներին:
«Որոշ իմաստով կարող եմ ասել, որ System of a Down-ի ողջ կարիերան կառուցվել էր այդ մեկ համերգը տալու համար», - ասել է Սերժ Թանգյանը:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ ս.թ. ապրիլին Սերժ Թանգյանը, Ատոմ Էգոյանը եւ Արսինե Խանջյանը այցելել էին Հայաստան եւ Արցախ:

Serj Tankian wants to set up international music festival in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. System of a Down rock band’s frontman and activist Serj Tankian wants to set up an international music festival in Armenia.
The musician said in an interview to AFP that the idea was still in the early stages.
The singer voiced hope that Armenia could be integrated into the European summer festival circuit with touring bands carrying on to Yerevan.
“I've always dreamed of setting up an international music festival in Armenia,” Tankian said.
Mediamax reminds that System of a Down rock band played an incredible concert on April 23 of 2015 at Republic Square in Yerevan.
Tankian said he felt overcome with a sense of history, seeing young people and remembering his grandparents. He viewed his band as "part of that catalyst between old and new."
"It felt like our whole career was built to play that one show in some ways," he said.
Mediamax reminds that Serj Tankian, Arsinee Khanjian and Atom Egoyan visited Armenia and Artsakh in April this year.