Երեւան: Մեդիամաքս: Գործարար եւ բարերար, IDeA հիմնադրամի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ իրեն երջանկացնում եւ ոգեշնչում է երեխաների հետ շփումը:
Ինչպես հաղորդում է «Այբ» դպրոցի կայքը, այդ մասին Ռուբեն Վարդանյանն ասել է սեպտեմբերի 23-ին «Այբ» դպրոցում կայացած «Անկեղծության պահեր» ձեւաչափով հանդիպմանը:
Պատասխանելով աշակերտներից մեկի այն հարցին, թե ի՞նչ կընտրեր, եթե հնարավորություն ունենար մասնագիտությունը փոխելու, Ռուբեն Վարդանյանն ասել է.
«Երբ փոքր էի, կարծում էի՝ ծնողներիս եւ քրոջս պես կզբաղվեմ արվեստով: Երբ մեծացա, հասկացա, որ ոչ մի տաղանդ չունեմ եւ որոշեցի զբաղվել գործարարությամբ: Այն հազվադեպ մարդկանցից եմ, ով աշխատում է իր մասնագիտությամբ: Ընտրել եմ այն, ինչ սիրել եմ, եւ երբեք չէի փոխի մասնագիտությունս»:
«Երբ հարցնում են՝ որտեղ եմ ապրում, ես պատասխանում եմ՝ չորս տարբեր տեղերում: Իմ կարծիքով՝ ամեն ինչ փոխվել է, եւ դու ունես հնարավորություն՝ ապրելու աշխարհի տարբեր կետերում: Ես իմ կյանքը տարվա տարբեր եղանակներին տեսնում եմ տարբեր վայրերում», - ասել է գործարարը` պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք չի մտածում մշտապես Հայաստանում բնակվելու մասին:
«Չեմ կարողանում ստել: Ես հասկացել եմ, որ ստելը շատ ծանր գործ է, քանի որ պետք է հիշես, թե ինչ ես ստել, ում ես ստել եւ երբ: Հասկացա, որ ծույլ եմ եւ կդժվարանամ այդքանը հիշել, այդ պատճառով սկսեցի չստել», – կես կատակ, կես լուրջ ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
Հյուրը հանդիպումն ավարտել է հետեւյալ խոսքերով.
«Հեշտ է ասել, որ քեզ մոտ ինչ-որ մի բան չի ստացվում ուրիշի մեղքով կամ ինչ-ինչ հանգամանքների պատճառով: Կյանքում ամեն ինչ ձեր ձեռքերում է, եւ ես վստահ եմ, որ Հայաստանը նոր հաջողություններ կունենա՝ ձեր շնորհիվ»:

Yerevan/Mediamax/. Entrepreneur and philanthropist, co-founder of IDeA Foundation Ruben Vardanyan stated that communication with children brings him happiness and inspiration.
According to Ayb School website, Ruben Vardanyan made this statement during the meeting in the framework of the “Moments of Sincerity” project at Ayb School on September 23.
While answering a question from one of the students on what he would choose if he could change his profession, Ruben Vardanyan said:
“When I was a boy, I thought that I would go into arts like my parents and sister. As I grew up, I realized that I have no talents, so I decided to be an entrepreneur. I am one of those rare people who work in their profession. I chose what I liked, and I would never change my profession.”
“When I’m asked about where I live, I answer that in four different places. In my opinion, everything has changed, and you can live in different parts of the world. I spend different seasons in different places,” Ruben Vardanyan said, answering the question on whether he thinks of settling in Armenia for good.
“I cannot lie. I found out that lying is very difficult, because you have to remember what lie you told, to whom and when you told it. I realized that I’m lazy, that it’ll be hard for me to remember all that, so I stopped lying,” Ruben Vardanyan said half-jokingly.
The guest concluded the meeting with the following statements:
“It’s easy to say that you can’t do something because of other people or a system. Everything is in your hands, and I am sure that Armenia will have new achievements thanks to you.”