Երեւան: Մեդիամաքս: Գործարար եւ բարերար, IDeA հիմնադրամի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ իրեն երջանկացնում եւ ոգեշնչում է երեխաների հետ շփումը:
Ինչպես հաղորդում է «Այբ» դպրոցի կայքը, այդ մասին Ռուբեն Վարդանյանն ասել է սեպտեմբերի 23-ին «Այբ» դպրոցում կայացած «Անկեղծության պահեր» ձեւաչափով հանդիպմանը:
Պատասխանելով աշակերտներից մեկի այն հարցին, թե ի՞նչ կընտրեր, եթե հնարավորություն ունենար մասնագիտությունը փոխելու, Ռուբեն Վարդանյանն ասել է.
«Երբ փոքր էի, կարծում էի՝ ծնողներիս եւ քրոջս պես կզբաղվեմ արվեստով: Երբ մեծացա, հասկացա, որ ոչ մի տաղանդ չունեմ եւ որոշեցի զբաղվել գործարարությամբ: Այն հազվադեպ մարդկանցից եմ, ով աշխատում է իր մասնագիտությամբ: Ընտրել եմ այն, ինչ սիրել եմ, եւ երբեք չէի փոխի մասնագիտությունս»:
«Երբ հարցնում են՝ որտեղ եմ ապրում, ես պատասխանում եմ՝ չորս տարբեր տեղերում: Իմ կարծիքով՝ ամեն ինչ փոխվել է, եւ դու ունես հնարավորություն՝ ապրելու աշխարհի տարբեր կետերում: Ես իմ կյանքը տարվա տարբեր եղանակներին տեսնում եմ տարբեր վայրերում», - ասել է գործարարը` պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք չի մտածում մշտապես Հայաստանում բնակվելու մասին:
«Չեմ կարողանում ստել: Ես հասկացել եմ, որ ստելը շատ ծանր գործ է, քանի որ պետք է հիշես, թե ինչ ես ստել, ում ես ստել եւ երբ: Հասկացա, որ ծույլ եմ եւ կդժվարանամ այդքանը հիշել, այդ պատճառով սկսեցի չստել», – կես կատակ, կես լուրջ ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
Հյուրը հանդիպումն ավարտել է հետեւյալ խոսքերով.
«Հեշտ է ասել, որ քեզ մոտ ինչ-որ մի բան չի ստացվում ուրիշի մեղքով կամ ինչ-ինչ հանգամանքների պատճառով: Կյանքում ամեն ինչ ձեր ձեռքերում է, եւ ես վստահ եմ, որ Հայաստանը նոր հաջողություններ կունենա՝ ձեր շնորհիվ»:

Рубен Варданян: «Лгать очень сложно» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Предприниматель и филантроп, соучредитель фонда IDeA Рубен Варданян сказал, что общение с детьми приносит ему радость и вдохновение.
Как сообщает сайт школы «Айб», об этом Рубен Варданян сказал на состоявшейся в школе 23 сентября встрече в формате «Минуты искренности».
Отвечая на вопрос одного из учеников, какую бы профессию Рубен Варданян выбрал, если бы у него была возможность сменить свою, предприниматель сказал:
«Когда я был маленьким, то думал, что стану заниматься искусством, как мои родители и сестра. Когда же я вырос, то понял, что у меня нет никаких талантов, и решил заняться бизнесом. Я из тех редких людей, кто занимается своим делом. Я выбрал эту профессию, потому что мне она нравится, и никогда бы не стал ее менять».
«Когда меня спрашивают, где я живу, я отвечаю: в четырех разных местах. Мне кажется, теперь все иначе, и у нас есть возможность жить в разных точках мира. Свою жизнь я вижу в четырех разных местах в разное время года», - сказал предприниматель, отвечая на вопрос, не думает ли переехать в Армению навсегда.
«Я не умею лгать. Я понял, что ложь - очень сложное дело, потому что нужно помнить, кому и когда ты солгал. Я понял, что мне лень запоминать все это и решил не лгать», - полушутя сказал Рубен Варданян.
Завершил гость встречу следующими словами:
«Легко говорить, что у тебя что-то не получается по чьей-то вине или из-за определенных обстоятельств. Но все в жизни в ваших руках, и я уверен, что благодаря вам Армению ждут новые успехи».