Տավուշում հակառակորդի գնդակից վիրավորներ կան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեկ երեկոյան ադրբեջանական զինուժը շարունակել է տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից ինտենսիվ կրակել Տավուշի մարզի սահմանամերձ Ներքին Կարմիրաղբյուր, Մովսես, Վազաշեն եւ մի քանի այլ գյուղերի ուղղությամբ:
Մեդիամաքսի տեղեկություններով՝ Ներքին Կարմիրաղբյուր համայնքում վիրավորվել է պայմանագրային զինծառայող, 1972թ. ծնված Գառնիկ Լալայանը, որը Բերդի հիվանդանոցից գիշերը տեղափոխվել է Երեւան: Նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր:
Վազաշենում հակառակորդի կրակոցներից վիրավորվել է Պառավաքար համայնքի երեք բնակիչ: Նրանք տեղափոխվել են Իջեւանի հիվանդանոց: Վիրավորներից մեկը, առաջին բուժօգնություն ստանալով, դուրս է գրվել հիվանդանոցից: Երկուսը բժիշկների հսկողության տակ են, նրանց վիճակը կայուն է:
Կեսգիշերն անց կրակոցները հիմնականում դադարել են: Մովսես համայնքի ղեկավար Արարատ Ավալյանն այսօր առավոտյան Մեդիամաքսի հետ զրույցում նշել է, որ այս պահին գյուղում իրավիճակը հանգիստ է:

Yerevan/Mediamax/. Last evening the Azerbaijani Armed Forces continued to intensively open fire from weapons of various calibers in the direction of Nerkin Karmiraghbyur, Movses, Vazashen and a number of other villages in Tavush region.
Mediamax was informed that contract serviceman Garnik Lalayan born in 1972 was wounded in Nerkin Karmiraghbyur community. He was taken from Berd Hospital to Yerevan at night. Spokesperson for the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan confirmed this information.
Three residents of Paravakar community were wounded in Vazashen.  They were taken to Ijevan hospital. One of the wounded left the hospital after getting first aid. The two other wounded are under the care of doctors. Their state is stable.
On the whole, the rival stopped fire after midnight. Head of Movses village Ararat Avaylan told Mediamax this morning that the situation is calm now.