NASA-ն իր բարձրագույն պարգեւը կշնորհի Երվանդ Թերզյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ Օդագնացության եւ տիեզերական տարածության հետազոտությունների ազգային գործակալությունը (NASA) հայտարարել է, որ իր բարձրագույն՝ «Վաստակաշատ հանրային ծառայության մեդալով» է (Distinguished Public Service Medal) պարգեւատրելու հայ աստղաֆիզիկոս, ԱՄՆ Կոռնելի համալսարանի պրոֆեսոր Երվանդ Թերզյանին:
Կոռնելի համալսարանի կայքի փոխանցմամբ՝ մեդալի շնորհման արարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 2-ին՝ NASA-ի Ջոնսոն տիեզերական կենտրոնում:
«Պրոֆեսոր Երվանդ Թերզյանն իր կյանքը նվրել է կրթությանը, գիտական հետազոտություններին եւ հանրությանը ծառայելուն: Նա իր էնտուզիազմը ներդրել է տիեզերքի ճանաչման եւ կրթության մեջ՝ ոգեշնչող փորձը տարածելով ուսանողների եւ լայն հասարակության շրջանում: Պրոֆեսորն անհերքելի ազդեցություն է ունեցել կրթության եւ երիտասարդ ուղեղների վրա, նրա ձեռքբերումներն ապացուցում են, որ Երվանդ Թերզյանն արժանի է այդ պարգեւին»,- ասված է NASA-ի հաղորդագրության մեջ:

NASA to award its highest honor to Yervant Terzian - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The U.S. National Aeronautics and Space Administration (NASA) has announced it will award its highest honor, the Distinguished Public Service Medal to Cornell University Professor Yervant Terzian.
The university has revealed that Professor Terzian will be awarded the medal at the NASA Johnson Space Center on August 2.
“Dr. Yervant Terzian has dedicated his life to education, public service and scientific research. He has used his enthusiasm for space exploration and education to bring inspirational experiences to students and the general public across the country. Dr. Yervant Terzian has made an indelible impact on education and inspiring young minds. These accomplishments and his eminent humanity prove Dr. Terzian worthy of this Distinguished Public Service Medal,” reads NASA’s award citation.