Գիտպետկոմ. FAST-ը մեր ապագա ամենահզոր գործընկերներից է
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԿԳՆ Գիտության պետական կոմիտեի նախագահ Սամվել Հարությունյանը Հայաստանի գիտության եւ տեխնոլոգիաների հիմնադրամը (FAST) դիտարկում է որպես կոմիտեի ապագա ամենահզոր գործընկերներից մեկը:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, պատասխանելով հիմնադրամի հետ համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ Մեդիամաքսի հարցին, Սամվել Հարությունյանն ասել է.
«FAST-ի առջեւ դրված խնդիրները շատ համահունչ են Գիտության պետական կոմիտեի առջեւ դրված խնդիրներին: Մենք անպայման համագործակցելու ենք, չի բացառվում, որ համատեղ ծրագրեր իրականացնենք»:
Նա հավելել է, որ Գիտության պետական կոմիտեն եւ FAST հիմնադրամը պետք է փոխլրացնեն միմյանց:
«FAST հիմնադրամի գաղափարի համար պետք է շնորհակալություն հայտնենք Ռուբեն Վարդանյանին: Այդ գաղափարն արդեն իրականացման փուլում է, եւ ես հույս ունեմ, որ առաջիկայում որոշակի արդյունքներ կտեսնենք»,- ասել է Սամվել Հարությունյանը:

Armenian State Committee of Science marks FAST as “future powerful partner”
Yerevan/Mediamax/. Chairman of the State Committee of Science under the Ministry of Education and Science of Armenia, Samvel Harutyunyan believes that the Foundation for Armenian Science and Technology (FAST) will become "one the most powerful future partner of the committee”.
Samvel Harutyunyan met with the press today, and when asked by Mediamax about perspectives of cooperation between the committee and the foundation, he replied:
“The tasks of FAST are in sync with what the State Committee of Science is working on. We will definitely collaborate and I don’t exclude the possibility of joint projects.”
He added that the committee and FAST should complement each other.
“We should thank Ruben Vardanyan for the idea of FAST. That idea is already being realized and I hope we’ll see some results in the near future,” said Samvel Harutyunyan.