Գիտպետկոմ. FAST-ը մեր ապագա ամենահզոր գործընկերներից է
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԿԳՆ Գիտության պետական կոմիտեի նախագահ Սամվել Հարությունյանը Հայաստանի գիտության եւ տեխնոլոգիաների հիմնադրամը (FAST) դիտարկում է որպես կոմիտեի ապագա ամենահզոր գործընկերներից մեկը:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, պատասխանելով հիմնադրամի հետ համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ Մեդիամաքսի հարցին, Սամվել Հարությունյանն ասել է.
«FAST-ի առջեւ դրված խնդիրները շատ համահունչ են Գիտության պետական կոմիտեի առջեւ դրված խնդիրներին: Մենք անպայման համագործակցելու ենք, չի բացառվում, որ համատեղ ծրագրեր իրականացնենք»:
Նա հավելել է, որ Գիտության պետական կոմիտեն եւ FAST հիմնադրամը պետք է փոխլրացնեն միմյանց:
«FAST հիմնադրամի գաղափարի համար պետք է շնորհակալություն հայտնենք Ռուբեն Վարդանյանին: Այդ գաղափարն արդեն իրականացման փուլում է, եւ ես հույս ունեմ, որ առաջիկայում որոշակի արդյունքներ կտեսնենք»,- ասել է Սամվել Հարությունյանը:

Ереван/Медиамакс/. Председатель Государственного комитета науки министерства образования и науки Армении Самвел Арутюнян рассматривает Научно-технологический фонд Армении (FAST) в качестве одного из будущих мощнейших партнеров комитета.
Сегодня на встрече с журналистами, отвечая на вопрос Медиамакс о перспективах сотрудничества с фондом, Самвел Арутюнян отметил:
«Поставленные перед FAST задачи очень созвучны с задачами Государственного комитета науки. Мы обязательно будем сотрудничать, не исключено, что осуществим совместные программы».
Он добавил, что Государственный комитет науки и фонд FAST должны дополнять друг друга.
«Mы должны поблагодарить Рубена Варданяна за идею создания фонда FAST. Эта идея находится на стадии реализации, и я надеюсь, что в ближайшее время мы увидим определенные результаты»,- отметил Самвел Арутюнян.