Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն իր իսրայելցի գործընկերոջը տեղեկացրել է ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների վիճակի մասին։
Այսօր Բաքվում տեղի է ունեցել Ջեյհուն Բայրամովի եւ Իսրայելի արտաքին գործերի նախարար Գիդեոն Սաարի համատեղ մամուլի ասուլիսը։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, Բայրամովն ասել է, որ Սաարի հետ կիսվել է Վաշինգտոնում 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին կայացած «պատմական հանդիպումից» հետո ձեռք բերված արդյունքների վերաբերյալ իր տեսլականով։
Ջեյհուն Բայրամովը նշել է, որ Ադրբեջանի եւ Իսրայելի հարաբերությունները դրական ոգով են զարգանում եւ ընդգրկում են տարբեր ոլորտներ։ Նա հիշեցրել է, որ մի քանի օր առաջ Դավոսում տեղի էր ունեցել Ադրբեջանի եւ Իսրայելի նախագահների հանդիպումը։

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов проинформировал своего израильского коллегу о состоянии азербайджано-армянских отношений.
Сегодня в Баку прошла совместная пресс-конференция Джейхуна Байрамова с министром иностранных дел Израиля Гидеоном Сааром.
Как сообщает Trend, Байрамов сказал, что поделился с Сааром своим видением результатов, «достигнутых после исторической встречи в Вашингтоне 8 августа 2025 года».
Джейхун Байрамов также отметил, что отношения между Азербайджаном и Израилем развиваются в позитивном ключе и охватывают различные сферы. Он напомнил, что несколько дней назад в Давосе состоялась встреча президентов Азербайджана и Израиля.