Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն իր իսրայելցի գործընկերոջը տեղեկացրել է ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների վիճակի մասին։
Այսօր Բաքվում տեղի է ունեցել Ջեյհուն Բայրամովի եւ Իսրայելի արտաքին գործերի նախարար Գիդեոն Սաարի համատեղ մամուլի ասուլիսը։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, Բայրամովն ասել է, որ Սաարի հետ կիսվել է Վաշինգտոնում 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին կայացած «պատմական հանդիպումից» հետո ձեռք բերված արդյունքների վերաբերյալ իր տեսլականով։
Ջեյհուն Բայրամովը նշել է, որ Ադրբեջանի եւ Իսրայելի հարաբերությունները դրական ոգով են զարգանում եւ ընդգրկում են տարբեր ոլորտներ։ Նա հիշեցրել է, որ մի քանի օր առաջ Դավոսում տեղի էր ունեցել Ադրբեջանի եւ Իսրայելի նախագահների հանդիպումը։

Bayramov briefs Israeli counterpart on the peace process with Armenia - Mediamax.am
Today, a joint press conference was held in Baku with the participation of Bayramov and Israeli Foreign Minister Gideon Saar.
According to Trend, Bayramov said he shared with Saar his vision of the results “achieved following the historic meeting in Washington on August 8, 2025.”
Jeyhun Bayramov also noted that relations between Azerbaijan and Israel are developing positively and cover various areas. He recalled that a few days ago, a meeting between the presidents of Azerbaijan and Israel took place in Davos.