Փաշինյան. Խաղաղության պայմանագիրը ստորագրելու «մթնոլորտի էական փոփոխություն կա» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «ամեն օրն էլ հրաշալի հնարավորություն է՝ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու»:
«Խնդիրն այն է, որ խաղաղության պայմանագրի տեքստի շուրջ պետք է ձեռք բերվեն համաձայնություններ։ Ավելի ճիշտ, այդ համաձայնությունները ձեռք բերված են, մնում է վերարտադրել խաղաղության պայմանագրի տեքստի մեջ, ու ես կարծում եմ, որ մենք ունենք հնարավորություն՝ օր առաջ այդ աշխատանքն ավարտելու»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասել է նա:
Թե որտեղ կստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ տեղն ու ժամն ուրիշ հարց է, կքննարկվի լրացուցիչ.
«Մենք հիմա ունենք մթնոլորտի էական փոփոխություն, բայց դա դեռ չի նշանակում, որ հասել ենք վերջնագծին եւ մնում է ստորագրելը»:

Pashinyan speaks about “significant change” in the atmosphere of signing the peace treaty - Mediamax.am
Pashinyan speaks about “significant change” in the atmosphere of signing the peace treaty
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that "every day is a wonderful opportunity to sign a peace treaty.”
“The problem is that agreements should be reached on the text of the peace treaty. More precisely, those agreements have been reached, it remains to reproduce them in the text of the peace treaty, and I believe that we have the opportunity to finish this work a day before,” he told the reporters in the parliament.
As for where the peace treaty will be signed, Pashinyan noted that the place and time is another matter and it will be discussed additionally:
“We now have a significant change in the atmosphere, but it still does not mean that we have reached the finish line and it just remains to sign.”