Փաշինյան. Խաղաղության պայմանագիրը ստորագրելու «մթնոլորտի էական փոփոխություն կա» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «ամեն օրն էլ հրաշալի հնարավորություն է՝ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու»:
«Խնդիրն այն է, որ խաղաղության պայմանագրի տեքստի շուրջ պետք է ձեռք բերվեն համաձայնություններ։ Ավելի ճիշտ, այդ համաձայնությունները ձեռք բերված են, մնում է վերարտադրել խաղաղության պայմանագրի տեքստի մեջ, ու ես կարծում եմ, որ մենք ունենք հնարավորություն՝ օր առաջ այդ աշխատանքն ավարտելու»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասել է նա:
Թե որտեղ կստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ տեղն ու ժամն ուրիշ հարց է, կքննարկվի լրացուցիչ.
«Մենք հիմա ունենք մթնոլորտի էական փոփոխություն, բայց դա դեռ չի նշանակում, որ հասել ենք վերջնագծին եւ մնում է ստորագրելը»:

Пашинян: «Атмосфера вокруг подписания мирного договора существенно изменилась» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «каждый день - это прекрасная возможность подписать мирный договор с Азербайджаном».
«Проблема в том, что необходимо достичь согласия по тексту мирного договора. Точнее, эти договоренности достигнуты, осталось воспроизвести их в тексте мирного договора, и я думаю, что у нас есть возможность скоро завершить эту работу», - сказал он в беседе с журналистами в парламенте .
Что касается места подписания мирного договора, Никол Пашинян отметил, что место и время – этой другой вопрос, который будет обсуждаться дополнительно.
«Атмосфера сейчас существенно изменилась, однако это еще не значит, что мы достигли финала и осталось лишь подписать», - отметил он.