Ադրբեջանը Հայաստանին է փոխանցել վերջին առաջարկները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Բաքուն հայկական կողմին է փոխանցել իր դիտարկումները խաղաղության պայմանագրի վերջին առաջարկների վերաբերյալ։
«Առաջարկների փաթեթը, որի վրա մենք մեկ ամիս աշխատել ենք, փոխանցվել են Հայաստանին»,- ասել է Բայրամովը AzTV-ին տված հարցազրույցում։
Նա նշել է, որ Բաքուն վերջերս դրական ազդակներ է ստանում Երեւանից, սակայն Հայաստանից սպասվում է «իրական գործողությունների» խաղաղ գործընթացի վերաբերյալ։
«Մենք իրատեսորեն ենք նայում խաղաղ գործընթացին։ Բայց պետք է գիտակցենք, որ խաղաղության պայմանագիրը բոլոր հարցերի 100 տոկոսանոց լուծումը չէ։ Խաղաղության պայմանագիրը հետագա քննարկումների հիմքն է։ Դա առնվազն պայմաններ են Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ նորմալ բարիդրացիական հարաբերությունների ձեւավորման համար»,- հավելել է Բայրամովը։

Азербайджан направил Армении ответ на последние предложения по мирному договору - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов сказал, что Баку направил армянской стороне ответ на последние предложения, касающиеся мирного договора.
«Пакет предложений, над котором мы ранее работали в течение месяца, передан Армении», - заявил Байрамов в интервью телеканалу AzTV.
Он заметил, что в последнее время в Баку получают позитивные сигналы из Еревана, но ждут «реальных действий» от Армении по мирному процессу.
«Мы реально смотрим на мирный процесс. Но мы должны понимать, что мирный договор это не 100%-ое решение всех вопросов. Мирный договор – это фундамент дальнейших обсуждений. Это как минимум условия для формирования нормальных соседских отношений между Азербайджаном и Арменией», - добавил Байрамов.