Ադրբեջանը Հայաստանին է փոխանցել վերջին առաջարկները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Բաքուն հայկական կողմին է փոխանցել իր դիտարկումները խաղաղության պայմանագրի վերջին առաջարկների վերաբերյալ։
«Առաջարկների փաթեթը, որի վրա մենք մեկ ամիս աշխատել ենք, փոխանցվել են Հայաստանին»,- ասել է Բայրամովը AzTV-ին տված հարցազրույցում։
Նա նշել է, որ Բաքուն վերջերս դրական ազդակներ է ստանում Երեւանից, սակայն Հայաստանից սպասվում է «իրական գործողությունների» խաղաղ գործընթացի վերաբերյալ։
«Մենք իրատեսորեն ենք նայում խաղաղ գործընթացին։ Բայց պետք է գիտակցենք, որ խաղաղության պայմանագիրը բոլոր հարցերի 100 տոկոսանոց լուծումը չէ։ Խաղաղության պայմանագիրը հետագա քննարկումների հիմքն է։ Դա առնվազն պայմաններ են Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ նորմալ բարիդրացիական հարաբերությունների ձեւավորման համար»,- հավելել է Բայրամովը։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said that Baku has responded to Armenia’s latest proposals on the peace treaty.
“The package of proposals on which we previously worked for a month has been handed over to Armenia,” Bayramov said in an interview with AzTV.
He noted that Baku has recently received positive signals from Yerevan, but is waiting for Armenia’s “real actions” on the peace process.
“We are really looking at the peace process. But we must realize that a peace treaty is not a 100% solution to all issues. A peace treaty is a foundation for further discussions. It is at least conditions for the formation of normal neighborly relations between Azerbaijan and Armenia,” Bayramov added.