ՌԴ եւ Իրանի ԱԳ նախարարները քննարկել են իրավիճակը տարածաշրջանում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի եւ Իրանի արտաքին գործերի նախարարներ Սերգեյ Լավրովը եւ Հոսեյն Ամիրաբդոլլահիանը Նյու Յորքում կայացած հանդիպմանը քննարկել են «տարածաշրջանային խնդիրները՝ շեշտը դնելով Անդրկովկասում տիրող իրավիճակի վրա»։
ՌԴ ԱԳՆ-ի հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ նախարարները մտքեր են փոխանակել հիմնական միջազգային թեմաների շուրջ եւ հաստատել հանձնառությունը տարբեր մակարդակներում քաղաքական երկխոսության
հետագա զարգացմանը:
Նյու Յորքում կայացել է նաեւ Սերգեյ Լավրովի, Հոսեյն Ամիրաբդոլլահիանի եւ Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի եռակողմ հանդիպումը, որի ժամանակ, ըստ ՌԴ ԱԳՆ-ի, «կարծիքների խորացված փոխանակում է տեղի ունեցել Սիրիայում իրավիճակի զարգացման շուրջ»։

Главы МИД России и Ирана обсудили ситуацию в регионе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министры иностранных дел России и Ирана Сергей Лавров и Хоссейн Амирабдоллахиан на встрече в Нью-Йорке обсудили «актуальную региональную проблематику с акцентом на ситуацию в Закавказье».
В сообщении МИД России говорится, что министры провели обмен мнениями по ключевым международным темам и подтвердили настрой на дальнейшее наращивание политического диалога на различных уровнях.
В Нью-Йорке состоялась также трехсторонняя встреча Сергея Лаврова, Хоссейна Амирабдоллахиана и главы МИД Турции Хакана Фидана, на которой, согласно сообщению МИД РФ, состоялся «углубленный обмен мнениями о развитии ситуации в Сирии».