Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իլհամ Ալիեւն այսօր քննադատել է Իրանի իրավապահ կառույցներին հունվարի 27-ին Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա տեղի ունեցած զինված հարձակման ժամանակ ցուցաբերած «անգործության» համար։
Ինչպես հաղորդում է Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությունը, Ալիեւն այս մասին ասել է Թուրքիայի կրթության նախարար Մահմութ Օզերի հետ տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով հանդիպմանը։
«Նախագահն ընդգծել է, որ ահաբեկիչը վնասազերծվել է դեսպանատան անվտանգության աշխատակցի սխրանքի արդյունքում, իսկ Իրանի ոստիկանությունն ու անվտանգության ուժերը լուրջ միջոցներ չեն ձեռնարկել»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Алиев подверг критике силовые структуры Ирана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Ильхам Алиев подверг сегодня критике силовые структуры Ирана за бездействие при вооруженном нападении террориста на посольство Азербайджана в Тегеране 27 января 2023 года.
Как сообщает пресс-служба президента Азербайджана, Алиев заявил об этом на встрече в формате видеоконференции с министром образования Турции Махмутом Озером.
«Президент подчеркнул, что террорист был нейтрализован в результате героизма сотрудника охраны посольства, а полиция и силы безопасности Ирана серьезных мер не предприняли», - говорится в сообщении.