Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իլհամ Ալիեւն այսօր քննադատել է Իրանի իրավապահ կառույցներին հունվարի 27-ին Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա տեղի ունեցած զինված հարձակման ժամանակ ցուցաբերած «անգործության» համար։
Ինչպես հաղորդում է Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությունը, Ալիեւն այս մասին ասել է Թուրքիայի կրթության նախարար Մահմութ Օզերի հետ տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով հանդիպմանը։
«Նախագահն ընդգծել է, որ ահաբեկիչը վնասազերծվել է դեսպանատան անվտանգության աշխատակցի սխրանքի արդյունքում, իսկ Իրանի ոստիկանությունն ու անվտանգության ուժերը լուրջ միջոցներ չեն ձեռնարկել»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani president Ilham Aliyev criticized today the Iranian law enforcement bodies for "inaction” during the armed terrorist attack on the Azerbaijani embassy in Tehran on January 27.
Azerbaijani president’s press service reports that Aliyev said this during a videoconference with Turkey’s education minister Mahmut Ozer.
“The president emphasized that the terrorist was neutralized as a result of the heroism of the embassy security officer, while the police and security forces of Iran did not take serious measures,” the news release says.