Չեղարկվել են Բաքու-Նախիջեւան-Բաքու չվերթները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բաքու-Նախիջեւան-Բաքու բոլոր չվերթները չեղյալ են հայտարարվել մինչեւ սեպտեմբերի 30-ը ներառյալ:
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, դա պայմանավորված է նրանով, որ Բաքվի օդանավակայանը ժամանակավորապես անցել է աշխատանքի սահմանափակ ռեժիմի՝ Ադրբեջանում հայտարարված ռազմական դրության պատճառով:
Չեղյալ են հայտարարվել նաեւ «Ադրբեջանի ավիաուղիների» չվերթները Բաքու-Լոնդոն-Բաքու (հոկտեմբերի 1) եւ Բաքու-Բեռլին-Բաքու (հոկտեմբերի 2) երթուղիներով:
Հայտնի է նաեւ արտասահմանյան մի շարք ավիափոխադրողների չվերթների չեղարկման մասին: «Աերոֆլոտը» չեղյալ է համարել հոկտեմբերի 1-ին եւ 4-ին նախատեսված Մոսկվա-Բաքու-Մոսկվա չվերթները:

Photo: https://caspiannews.com/
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijan has canceled all flights on Baku-Nakhijevan-Baku route up to and including September 30.
TASS reports that the reason of cancelation is that the Baku airport has switched to a restricted mode of operation temporarily because of martial law announced in Azerbaijan.
Azerbaijan Airlines flights have been canceled on Baku-London-Baku route (October 1) and Baku-Berlin-Baku (October 2) route.
The reports also mention cancelations of flights conducted by foreign airlines. For instance, Aeroflot has canceled the Moscow-Baku-Moscow flights, scheduled for October 1st and 4th.