Մնացականյանը խոսել է Թուրքիայի ռազմական կուտակման փորձերի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի հանգուցալուծման առումով Հայաստանի կարեւորագույն առաջնահերթությունների առանցքում ընկած է անվտանգությունը:
Այս մասին նախարարը նշել է Եգիպտոսում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Կա Արցախի մեր հայրենակիցների անվտանգության միայն մեկ երաշխավոր, եւ դա Հայաստանն է: Մենք վճռական ենք այդ պաշտպանության հարցում»,- ասել է նա:
Խոսելով Թուրքիայի դերակատարության մասին, Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է.
«Մենք ականատես ենք լինում իրենց կողմից ռազմական կուտակման փորձերի: Մենք տեղեկություններ ենք ստանում օտարերկրյա ահաբեկիչ զինյալների օգտագործման մասին, ովքեր տեղափոխվելու են Ադրբեջան կամ գուցե արդեն իսկ տեղափոխվել են: Մենք ականատես ենք լինում մեծ ռազմական ներկայության, ռազմական ամրապնդման: Այս ամենը հենց այն գործողություններն են, որոնք խաթարում են տարածաշրջանում խաղաղությանը եւ կայունությանն ուղղված ջանքերը»:

Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan has said that security is "in the heart” of the primary priority for Armenia in the settlement of Karabakh conflict.
He has made that remark during a press conference in Egypt.
“There is only one guarantor of the security of our compatriots in Nagorno-Karabakh and that is only Armenia. We are resolute in this defense,” said Mnatsakanyan.
Touching on Turkey’s role in the matter, Zohrab Mnatsakanyan has noted:
“We see the military build-up that Turkey is attempting. We are hearing about the use of the foreign terrorist fighters, who are to be transferred or who already went to Azerbaijan. We see the heavy military presence, the build-up. These are exactly the moves which undermine the effort toward peace and stability in the region.”