Հայաստանը զենք կստանա ներքին ռուսաստանյան գներով, ասել է Պուտինը - Mediamax.am
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ պայմանավորվածությունն այդ մասին ձեռք է բերվել այսօր Երեւանում կայացած բանակցությունների արդյունքներով:
Նա նաեւ տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանը չեղյալ կհայտարարի 35 տոկոսանոց տուրքը Հայաստան մատակարարվող նավթամթերքի համար: Ինչ վերաբերվում է գազին, ապա դրա գինը Հայաստանի համար կկազմի 189 դոլար 1000 խմ դիմաց:
«Մենք շատ ենք ցանկանում, որպեսզի այս տարածաշրջանում, որն այդքան մոտ է ՌԴ սահմաններին եւ սերտ կապեր ունի Ռուսաստանի հետ, երբեք չզոհվեն Հայաստանի եւ Ադրբեջանի քաղաքացիները», - ասել է Վլադիմիր Պուտինը:
Նա «ապակառուցողական» է անվանել ենթադրություններն այն մասին, թե ինչպիս՞ի քայլեր կարող է ձեռնարկել Ռուսաստանը նոր պատերազմի դեպքում: «Նման խոսակցությունները կարող են տպավորություն ստեղծել, թե մենք պատերազմի ենք պատրաստվում, այնինչ մենք պետք է ձգտենք, որ բոլոր վիճելի հարցերը լուծվեն բացառապես քաղաքական-դիվանագիտական եղանակով», - ասել է Ռուսաստանի նախագահը:
Ռուսաստանը ողջունում է վերսկսված ուղիղ բանակցությունները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների միջեւ եւ ամեն կերպ աջակցելու է խաղաղ գործընթացին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում, եզրափակել է Վլադիմիր Պուտինը:

Armenia will get arms at domestic Russian prices, Putin said
Russian President Vladimir Putin said in Yerevan on December 2 that the relevant agreement was reached as a result of Armenian-Russian talks, Mediamax reports.
He also noted that Russia cancels 35% export duty for oil products for Armenia. As for Russian natural gas, it will cost USD189 per 1 thousand cubic meters for Armenia.
“We would very much like that the blood of Armenian and Azerbaijani citizens never be shed in this region adjacent to the Russian borders and having close relations with Russian Federation”, said Vladimir Putin.
The Russian leader called the talks on what steps Russia will take up if war starts “absolutely counter-productive”. “Such talks may create an impression that we are getting ready for war while we should strive to settle all the disputable issues solely through political and diplomatic methods", noted Putin.
Russia hails restored direct negotiations between Armenian and Azerbaijani leaders and will contribute to the peace process in every way possible within OSCE Minsk Group, concluded the Russian President.