Երեւանում նոր քաղաքապետ է սպասվում, վստահ է Արմեն Մարտիրոսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ, «Բարեւ Երեւան» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանն այսօր վստահություն է հայտնել, որ մայրաքաղաքի ավագանու ընտրություններում դաշինքը «բացարձակ մեծամասնություն կվերցնի»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով, «Երեւանում նոր քաղաքապետ եւ ավագանի է սպասվում»:
Անդրադառնալով քարոզարշավի ընթացքին՝ նա նշել է, որ այն, ինչպես եւ նախկինում, չառանձնացավ թափանցիկությամբ եւ ազնվությամբ:
Պատգամավորի խոսքով, իրենց դաշինքը ահազանգեր է ստանում ընտրակաշառքի բաժանման վերաբերյալ, մասնավորապես, Աջափնյակ համայնքում, նաեւ կրթական օջախներում ՀՀԿ-ի կողմից վարչական ռեսուրսի օգտագործման մասին:
Բացի այդ, Արմեն Մարտիրոսյանը նշել է, որ ոստիկանությունը խոչընդոտում է իրենց կողմից տարվող քարոզարշավի իրականացմանը, խաղաղ երթերի անցկացմանը:

Yerevan /Mediamax/. Deputy Chairman of "Heritage" party Armen Martirosyan who tops the proportional list of "Hello, Yerevan" alliance expressed the confidence today that the ally will take "the absolute majority" in the Yerevan Council of Elderly elections.
Armen Martirosyan said: "Yerevan is going to have a new Mayor and Council of Elderly", Mediamax reports.
Touching upon the campaign process, he noted that it wasn't marked with transparency and justice like before.
According to the MP, their ally gets reports on election bribery cases particularly in the community of Ajapnyak and RPA's use of administrative resource in educational institutions.
Besides, Armen Martirosyan noted that the Police hinders the realization of the campaign and peaceful demonstration held by them.