Երեւանում նոր քաղաքապետ է սպասվում, վստահ է Արմեն Մարտիրոսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ, «Բարեւ Երեւան» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանն այսօր վստահություն է հայտնել, որ մայրաքաղաքի ավագանու ընտրություններում դաշինքը «բացարձակ մեծամասնություն կվերցնի»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով, «Երեւանում նոր քաղաքապետ եւ ավագանի է սպասվում»:
Անդրադառնալով քարոզարշավի ընթացքին՝ նա նշել է, որ այն, ինչպես եւ նախկինում, չառանձնացավ թափանցիկությամբ եւ ազնվությամբ:
Պատգամավորի խոսքով, իրենց դաշինքը ահազանգեր է ստանում ընտրակաշառքի բաժանման վերաբերյալ, մասնավորապես, Աջափնյակ համայնքում, նաեւ կրթական օջախներում ՀՀԿ-ի կողմից վարչական ռեսուրսի օգտագործման մասին:
Բացի այդ, Արմեն Մարտիրոսյանը նշել է, որ ոստիկանությունը խոչընդոտում է իրենց կողմից տարվող քարոզարշավի իրականացմանը, խաղաղ երթերի անցկացմանը:

У Еревана будет новый мэр, уверен Армен Мартиросян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян, возглавляющий список блока «Здравствуй, Ереван», сегодня выразил уверенность, что на предстоящих выборах Совета старейшин столицы блок «завоюет абсолютное большинство».
Как сообщает Медиамакс, по словам Армена Мартиросяна, «у Еревана будет новый мэр и новый Совет старейшин».
Касаясь агиткампании кандидатов, он отметил, что она, как и в предыдущие годы, не отличилась прозрачностью и честностью.
По словам депутата, блок «Здравствуй, Ереван» уже получил сведения от граждан по случаям раздачи предвыборных взяток, в частности, в столичной общине Ачапняк. Были также случаи использования административного ресурса со стороны РПА в образовательных учреждениях.